Kazakistanlı oyuncu Berik Aitzhanov’dan Kuruluş Osman açıklaması: Türk dizisi deyince…

Kuruluş Osman’ın 4. döneminde Moğol kumandanı Nayman karakteriyle takıma dahil olan Kazakistanlı oyuncu Berik Aitzhanov, dizi hakkında birinci kere konuştu. Ünlü oyuncu, Kazakistanda Kuruluş Osman’a olan ağır ilgiden bahsetti.

20.05.2023
165

Kuruluş Osman’ın 4. döneminde Moğol kumandanı Nayman karakteriyle takıma dahil olan Kazakistanlı oyuncu Berik Aitzhanov, dizi hakkında birinci sefer konuştu. Ünlü oyuncu, Kazakistanda Kuruluş Osman’a olan ağır ilgiden bahsetti.

Diriliş Ertuğrul’un devamı niteliğinde çekilen ATV ekranlarına damga vuran Kuruluş Osman’da Moğol kumandanı Nayman’ı canlandıran Kazakistanlı Berik Aitzhanov, Sabah Gazetesi’ne verdiği demeçte çarpıcı açıklamalarda bulundu. Geçtiğimiz yıl tekrar Bozdağ Sinema imzalı ‘Destan’ dizisinde Çin imparatorunu oynayan Kazak oyuncu Aitzhanov Kuruluş Osman’a dahil olma sürecini anlatırken Kazakistan’da Türk dizilerine olan ağır ilgiye de değindi.

Berik Aitzhanov

“TÜRK DİZİSİ DEYİNCE AKLA BİRİNCİ OLARAK KURULUŞ OSMAN GELİYOR”

Dizide Orta Asya’nın kadim milleti Moğolların kumandanlarından olan ‘Nayman’a hayat veren Berik Aitzhanov başarılı performansıyla öne çıkıyor. Kazakistan’da Türk dizileri ortasında Kuruluş Osman’ın ağır ilgi gördüğünü belirten Aitzhanov, “115. kısım yayınlandıktan sonra yalnızca dizinin hayranları değil; tüm arkadaşlarım, akrabalarım da dizinin hayranı oldular. Kendi ortalarında bundan sonra dizide ne olacağını bulmaya çalışıyorlar.” halinde konuştu.

Berik Aitzhanov Kuruluş Osman hakkında konuştu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Sanatçı Şükriye Tutkun “Birlikte Türkiye’yiz” müziğini tanıttı! “Zalime dur diyeniz”

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.