Çift haneye çıktı! Taha Akgül 10. kere Avrupa şampiyonu oldu

Hırvatistan’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Gürcü rakibi Geno Petriaşvili’yi 9-4 yenen Taha Akgül, 10. defa Avrupa şampiyonu oldu.

Çift haneye çıktı! Taha Akgül 10. kere Avrupa şampiyonu oldu

Hırvatistan’da düzenlenen Avrupa Güreş Şampiyonası’nda Gürcü rakibi Geno Petriaşvili’yi 9-4 yenen Taha Akgül, 10. kere Avrupa şampiyonu oldu.

Sivas’lı Taha Akgül, Hırvatistan’ın Zagreb kentinde düzenlenen 2023 Avrupa Güreş Şampiyonası’nda erkekler özgür tarz 125 kilo final maçında Gürcü rakibi Geno Petriaşvili’yi 9-4 yenerek 10. kere Avrupa şampiyonu oldu. Akgül, “Emeklerimin karşılığını veren Rabbime şükürler olsu.” diyerek 10. şampiyonluğunu toplumsal medya hesabından kutladı.

Çift haneye çıktı! Taha Akgül 10. kere Avrupa şampiyonu oldu

Taha Akgül, 10. sefer Avrupa şampiyonu oldu.

ÇİFT HANEYE ÇIKMAK GERÇKTEN KOLAY OLMADI

2012’den beri Avrupa’da altın madalya kazanan ulusal güreşçi Taha Akgül, bu yılda altın madalyasını 10’a yükseltmenin sevincini şu sözlerle açıkladı; “Emeklerimin karşılığını veren Rabbime şükürler olsun.. Bu benim için çok kıymetliydi.. Çift haneye çıkmak 9’u 10’a çıkarmak sahiden kolay olmadı.. Çok büyük bir gerilim büyük bir çalışmanın sonuncunda yaradan nasip etti.. Dua eden ileti atan destekleyenlerden Allah razı olsun..”

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Demet Özdemir o tezlere karşılık verdi! “Öyle bir şey olsa…”

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.