Hasan Can Kaya’ya TEKNOFES’ten “Abaküslü” cevap! Birincilik elde eden Fırat Üniversitesi…

Konuşanlar isimli programın sunuculuğunu üstlenen komedyen Hasan Can Kaya’nın Fırat Üniversitesi üzerinden yaptığı espri büyük reaksiyon toplamış, husus yargıya taşınmıştı. Mevzuyla ilgili olarak TEKNOFES’te birincilik elde eden Fırat Üniversitesi öğrencilere Kaya’ya abaküslü göndermede bulundu.

02.05.2023
375

Konuşanlar isimli programın sunuculuğunu üstlenen komedyen Hasan Can Kaya’nın Fırat Üniversitesi üzerinden yaptığı espri büyük reaksiyon toplamış, bahis yargıya taşınmıştı. Mevzuyla ilgili olarak TEKNOFES’te birincilik elde eden Fırat Üniversitesi öğrencilere Kaya’ya abaküslü göndermede bulundu.

HABERE İLİŞKİN GÖRÜNTÜ İÇİN TIKLAYIN İZLE

Dijital medya platformu olan Exxen üzerinden yayınlanan talk-show programı Konuşanlar‘ın sunucusu komedyen Hasan Can Kaya, konuklarından birine sorduğu “Ne mezunusun?” sorusuna aldığı “Elazığ, Bilgisayar Mühendisliği mezunuyum” karşılığına verdiği reaksiyon yüzünden yargılık olmuştu. Kaya’nın, konuğun yanıtına karşılık olarak “Elazığ Bilgisayar Mühendisliği… Bilgisayar yok lakin. Bu çocukların abaküsü var ya, onunla yapıyorlar” demesinin üzerine mevzuyla ilgili olarak Elazığ Belediye Lideri Şahin Şerifoğulları‘ndan reaksiyon gelmişti. Komedyene bir reaksiyon de Fırat Üniversitesi öğrencilerinden geldi.

Hasan Can Kaya

TEKNOFES’TEN ABAKÜSLÜ CEVAP!

Tepkilerin çığ üzere büyüdüğü komedyen Hasan Can Kaya’ya en güzel yanıt Elazığ Fırat Üniversitesi öğrencilerinden geldi. Tarım Teknolojileri alanında birincilik, ‘TÜBA Doktora Bilim Ödülleri’ alanında ise üçüncülük elde eden Fırat Üniversitesi öğrencileri TEKNOFEST‘te çekildikleri karede stantlarına abaküs koyarak Kaya’ya göndermede bulundu.

Fırat Üniversite öğrencilerinden abaküslü gönderme

“SEVGİLİ ÖĞRENCİLERİMİZİ TEBRİK EDİYORUM”

Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Fahrettin Göktaş, toplumsal medya hesabından yaptığı açıklamada “Üniversitemiz öğrencileri TEKNOFEST müsabakalarında Tarım Teknolojileri alanında birincilik ve TÜBA TEKNOFEST Doktora Bilim Mükafatları alanında da üçüncülük elde etme muvaffakiyetini göstermiştir. Danışman hocalarımızı ve sevgili öğrencilerimizi tebrik ediyorum” sözlerini kullanarak tebrik bildirisini yayınladı.

HASAN CAN KAYA’NIN REAKSİYON TOPLAYAN O KELAMLARI:

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.