Bahar Kapıda bu hafta Tekirdağ oyunlarını ve lezzetlerini sunuyor

Her hafta ülkemizin birbirinden farklı kültürlerini gözler önüne seren Bahar Gelir ve grubu bu hafta Tekirdağ’a konuk oluyor. Bahar Gelir’in başarılı sunumuyla Tekirdağ beşerinin samimiyeti ve hayat kıssası izleyiciyle buluşurken tıpkı vakitte kadim kentin lezzetli yemekleri ve klâsik oyunları da gözler önüne seriliyor.

Bahar Kapıda bu hafta Tekirdağ oyunlarını ve lezzetlerini sunuyor

Her hafta ülkemizin birbirinden farklı kültürlerini gözler önüne seren Bahar Gelir ve takımı bu hafta Tekirdağ’a konuk oluyor. Bahar Gelir’in başarılı sunumuyla Tekirdağ beşerinin samimiyeti ve hayat kıssası izleyiciyle buluşurken tıpkı vakitte kadim kentin lezzetli yemekleri ve klâsik oyunları da gözler önüne seriliyor.

Türkiye’nin dört bir köşesini ekranlara taşıyana Bahar Kapıda’nın başarılı sunucusu Bahar Gelir ve grubu bu hafta, Anadolu’nun güzide toprakları Tekirdağ’da ağırlanıyor. Tekirdağ’ın yöresel yemekleri, kıyafetleri ve oyunları Bahar Gelir’in başarılı sunumuyla ekrana getiriliyor. Buraları tanıtan Gelir, birinci olarak roman havasıyla Tekirdağ’ın nefesini soluyor.

Bahar Kapıda bu hafta Tekirdağ oyunlarını ve lezzetlerini sunuyor

Bahar Gelir

GELİN ÇIKARMA ANLARINDA DUYGULANDIRDI

Gelir, Tekirdağlı hanımlarda sergilediği roman havası performansından sonra ünlü sunucunun batı kültürü olan bale gösterisi adeta ekrana kilitliyor. Tekirdağ’da yaygın olan danslara eşlik eden Gelir, Yağcı Köyü’ne uğrayıp yaşlı amcalarla sohbet etmeyi de ihmal etmiyor.

Tüm bunların yanı sıra Tekirdağ düğünlerinde gelin çıkarma merasimlerinin nasıl olduğunu merak eden Gelir, yaptığı gelin çıkarma canlandırmasında herkese his dolu anlar yaşatıyor.

Tarihiyle milat öncesi çağlara dayanan Tekirdağ, lezzetleri ve oyun havalarıyla Bahar Gelir sunumu ile bu akşam Kanal 7 ekranlarında saat 21.20’de Bahar Kapıda programında…

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.