Selülit Engelleme Yolları

Kadınların en büyük korkulu rüyalarından birisi selülitlerdir. Selülitler yüzünden bazı kadınlar, ne mini etekler giyer, nede ince taytlar. Ancak selülitleri yok etmenin bir çok yolu vardır. Her ne kadar bu yollar biraz zorlu olsa da selülitlerle ölene kadar yaşamak zorunda değilsiniz. Bazı dikkat edeceğiniz noktalarla selüliti engellemeniz mümkün.

-Dik Oturmaya Özen Gösterin
Topuklu ayakkabıları sürekli giymek yada kambur uzun süre oturmak selüliti oluşturan en büyük nedenlerden birisidir. Bu sebeple oturduğunuzda dik oturmaya ve topuklu ayakkabılarınızı uzun süre giymemeye dikkat edin. Çünkü yanlış oturmak iç organları sıkıştırır ve kan akışını olumsuz yönde etkiler.

-Dans Etmeye Çalışın
Egzersiz yapamıyorsanız, dans etmeye çalışın. Haftada en az 3 kere 40′ ar dakikalık dans aktiviteleri yapın. Eğer ben dans edemem diyorsanız yürüyün, bisiklete binin yada yüzün. Eğer bu çalışmaları planlı yaparsanız cildiniz daha gergin ve formda kalır.

-Güneşte Çok Kalmayın
Uzmanların uyarılarına göre saat 10:00 ile 14:00 arası güneş oldukça zararlı ışınlar saçıyor Bu sebeple bu saatlerde güneş ısını almamaya çalışın yada en az 15 faktörlük güneş koruyuculu kremler sürün

-Bol bol yürüyüş yapın
Bacaklarınızın sürekli hareket halinde olması selülit oluşumunu engellemektedir. Bu sebeple kısa mesafelere dolmuşla yada arabayla gitmekten kaçının , bisiklet sürün yada yürüyün !

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.