Fazıl Say’ın 100’üncü yıl marşına bu kere Tuğçe Kazaz’dan tenkit geldi: Şu hadsize bak!

Fazıl Say’ın bestelediği 100. yıl marşı toplumsal medyada olaya sebep oldu. Say’ın bestesine “Bence olmamış” biçiminde birinci tenkit Bakan Varank’tan gelmişti. Eski model Tuğçe Kazaz da toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla “Marş Türkiye’yi tasvir etmiyor” tabirleriyle piyaniste ateş püskürdü.

26.04.2023
116

Fazıl Say’ın 100’üncü yıl marşına bu kere Tuğçe Kazaz’dan tenkit geldi: Şu hadsize bak!

Fazıl Say’ın bestelediği 100. yıl marşı toplumsal medyada olaya sebep oldu. Say’ın bestesine “Bence olmamış” biçiminde birinci tenkit Bakan Varank’tan gelmişti. Eski model Tuğçe Kazaz da toplumsal medya hesabından yaptığı paylaşımla “Marş Türkiye’yi tasvir etmiyor” sözleriyle piyaniste ateş püskürdü.

Önceki günlerde Fazıl Say’ın Cumhuriyetimizin 100. yılı için bestelediği argüman ettiği marş, Bakan Varank’ın yaptığı yorumla toplumsal medya gündemini çalkalamıştı. Marşı beğenen kısım azınlıkta olurken; eski model Tuğçe Kazaz, Say’ın bestesinin Türkiye Cumhuriyeti ile alakasının olmadığını lisana getirdi. Kelamları şair Ayten Memnun’a ilişkin olan ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin dayanağıyla kaydedilen Say’ın ‘100. Yıl Marşı’nı duyan Kazaz, birinci tahlilini açık bir sözle belirtmekten çekinmedi.

Fazıl Say’ın 100’üncü yıl marşına bu kere Tuğçe Kazaz’dan tenkit geldi: Şu hadsize bak!

Tuğçe Kazaz

“MİLLET İTTİFAKI İÇİN YAPTIĞI MARŞI 100. YIL MARŞI DİYE YUTTURUYOR”

Twitter hesabından yaptığı paylaşımda Fazıl Say’ın 100. Yıl Marşı yapmaması gerektiğini söyleyen Kazaz, “Şu hadsize bak, Millet İttifakı için yaptığı besteyi 100. Yıl Marşı diye yutturacak. 100. Yıl Marşı’nı fakat tarafsız bir sanatçı çıkartabilir. Fazıl Say, sen CHP’nin sanatçısısın, lakin en kıymetlisi ulusal birlikten ve manevi şuurdan uzaksın. O yüzden bu çıkarttığın marş Türkiye’yi tasvir etmiyor, fakat seni ve tayfanı temsil ediyor. 2. Yüzyılı bu millet tekrar yazınca gerçek bir Akif daha çıkacaktır. Sen sanatçı şuurundan uzak bir piyanistsin, piyanist kal!” tabirlerini kullandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

O Ses Türkiye Rap çekimleri başladı! Murda, çekimlerden paylaşım yaptı

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.