Bakımlı Bacaklar

05.04.2021
398
Bakımlı Bacaklar

Kadınlar bacaklarına oldukça önem vermektedir. Özellikle yaz aylarının git gide yaklaştığı şu dönemde daha şimdiden yaza hazırlıklar başladı. Alışverişlerde şortlar etekler alınıyor, bacaklarınızı olduğu kadar vücudunuzu da yaza hazırlamaya çalıştığınızdan eminiz.
Ancak bacaklarınızı bir türlü beğenemiyorsanız bazı egzersiz yöntemlerini denemenizde fayda var.
Bacaklar genetik olarak kalın olabilir. Yani annenizin bacaklarıyla muhtemelen bacak yapınız aynıdır. Ancak yapı dışında bacaklarınızdaki sıkılaşma ve yağ oranını değiştirmek sizin elinizde.

Bacaklarınızın şekle girmesini istiyorsanız mutlaka egzersiz ve spor yapmanız gerektiğini unutmayın. Her gün en az 1 saat yürüyüş yapmak yada 45 dakika bisiklet sürmek ciddi şekilde sıkılaşma sağlayacaktır.

Squat adı verilen oturma pozisyonuyla hem bacaklarınızın kaslarını güçlendirir, hem şekil verir, hem de güzel kalçalara sahip olabilirsiniz. Ancak squat yapmaya başlarken hemen kendinize yüklenmemek gerektiğini unutmayın. Azar azar başlayıp daha sonra hareket sayısını arttırmalısınız. Eğer dışarı çıkıp yürüyüş yapacak yada bisiklet sürecek vaktiniz yoksa evinizde oturduğunuz yerden de bacak egzersizleri yapmanız mümkün. Örneğin yan yatın ve bacaklarınızı yukarı doğru kırmadan kaldırın. 3’er setten 15’er kere bacaklarınızı kaldırın. Ve ardından 15.harekete her geldiğinizde bacaklarınızı 10 saniye yukarıda tutun. Oturduğunuz yerden aslında çok fazla hareket uygulayabilirsiniz.

Yaz aylarına yaklaşırken yemenize dikkat etmeniz gerekmekte. Yağlı yiyeceklerden uzak durun. Karbonhidrat almayın. Bunun yerine sebze ve meyve tüketmeye çalışın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.