Bahar Mevsiminde Hastalanma Sebepleri

13.01.2021
428
Bahar Mevsiminde Hastalanma Sebepleri

Çoğu insan kış aylarının soğuklarında bile hastalanmazken bahar mevsiminin ılık havasında yatak döşek hasta olur. Bunun birçok nedeni var tabi ama en önemlisi ani ve günlük hava değişimine uyum sağlayamamak. Örneğin sabah güneşli havada kısa kollu ya da ince giyinmek öğleden sonra aniden serinleyen havada üşümenize ve hastalanmanıza sebep olabiliyor.

Bunun yanı sıra kış aylarının soğukluğuna alışan bünyeniz bahar havalarına kolay kolay adapte olamıyor. Bu nedenle direnç kaybı yaşıyor ve bu durum sizin hastalanmanıza sebep oluyor. Kış aylarında kendimizi korumaya alışığız ancak baharın rehavetine hemen kapılıyoruz. İnce ya da yakası açık kıyafetleri güneşli havada sert esen rüzgâr sebebiyle hastalıklara davetiye çıkarıyor.

Bahar aylarında ağaçların çiçeklenmesi ve polenlerin havalanması bahar alerjilerini göz nezlelerini beraberinde getiriyor. Bunlardan kurtulmanın en kolay yolu ise vücut direncimizin düşmesine izin vermemek ve bol bol C vitamini tüketmek. Ayrıca mevsimin yaz değil bahar olduğunu unutmadan giyinmek.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.