Webcici.com

Sürekli Sütyen Takmak Meme Kanserini Arttırıyor

19.03.2021
53
Sürekli Sütyen Takmak Meme Kanserini Arttırıyor

İç giyimine oldukça önem veren kadınlar bulunmakta. Öyle ki bazı iç giyim markaları günümüzde dünya çapında adını duyurmuş ve ürünlerini de oldukça pahalı fiyatlara satmakta. Bazı kadınlar gün içinde sütyen takmaktan rahatsızlık duymuyor, hatta gece uyurken bile sütyenini çıkarmayı unutuyor. Bazı kadınlar ise sütyenden oldukça rahatsızlık duyuyor, imkanı olsa gün içinde dahi takmayacak. Ancak sütyeni vücudunun bir parçası olarak gören kadınlar aralıksız sütyen taktığında meme kanseri rikini arttırdığını bilmiyor.
New York’ta yapılan ve 4 bin 700 kadınla denenen araştırmaya göre aralıksız sütyen takmak adeta meme kanseri tetikleyicisi.

Sürekli Sütyen Takmak Meme Kanserini Arttırıyor

Meme kanserine yakalanan kadınlardan 4/3’ü uyurken bile sütyenini çıkarmadığını açıkladı. 7/1 kadın ise günde 12 saatten daha fazla sütyen taktığını belirtti.

Sürekli Sütyen Takmak Meme Kanserini Arttırıyor

Uzmanlara göre sütyen taktığınızda göğüs sıcaklığınız artıyor ve sıcaklık artışı kanser sebebi olan prolaktin hormonunun salgılanmasını hızlandırıyor.
Bu sebeple uzmanlar kadınlara sütyeni daha az takmalarını öneriyor. Araştırmaya göre sütyen kullanmayan 168 kadından 1 tanesi meme kanserine yakalandı.
Yani bu sayı meme kanserine yakalanan erkekle aynı oranda.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.