Ayakkabı vurması sonrasında oluşan yara nasıl süratli güzelleşir? Ayakkabı vurmasına ne âlâ gelir?

Sıkı ve dar kalıplara sahip topuklu ayakkabılar başta olmak üzere en rahatlar kategorisinde yer alan spor ayakkabılar bile ayak yapınıza uygun olmadığı taktirde ayağa vurabilir. Gün uzunluğu hem hayat kalitenizi etkileyen hem de acı veren ayakkabı vurması nasıl süratli güzelleşir sizler için açıklıyoruz.

04.05.2023
238
Ayakkabı vurması sonrasında oluşan yara nasıl süratli güzelleşir? Ayakkabı vurmasına ne âlâ gelir?

Ayakkabı vurması sonrasında oluşan yara nasıl süratli güzelleşir? Ayakkabı vurmasına ne âlâ gelir?

Sıkı ve dar kalıplara sahip topuklu ayakkabılar başta olmak üzere en rahatlar kategorisinde yer alan spor ayakkabılar bile ayak yapınıza uygun olmadığı taktirde ayağa vurabilir. Gün uzunluğu hem hayat kalitenizi etkileyen hem de acı veren ayakkabı vurması nasıl süratli düzgünleşir sizler için açıklıyoruz.

Severek aldığınız ayakkabılar bazen ayaklarınızı sıkabilir. Ayaklarınızı vururken de belli yaralar oluşmaya başlar. Ayakkabı vurmasına ne düzgün gelir: ayakta oluşan yaralar ve bu yaralar sonucunda su toplanması sonucunda aranılan tahlil tekliflerinden ileri gelir. En rahat spor ayakkabılar bile, bilhassa dar kalıplara sahip yüksek topuklu ayakkabılar, ayaklarınıza vurabilir.

Koltukaltı deodorantı Yeni aldığınız bir ayakkabıyı giymeden evvel ayağınıza deodorant sıkarsanız ayakkabı ayağınızın etrafında rahatça hareket eder ve su toplamasını önler.

Ayakkabı vurması sonrasında oluşan yara nasıl süratli güzelleşir? Ayakkabı vurmasına ne âlâ gelir?

Pişik kremi Çinko oksit içeren pişik kremlerinin enfeksiyona yeterli geldiği ve yara olan yumuşak dokuyu kurutarak çabuk düzgünleşmesini sağladığı bilgisi yaygındır. Yara olan bölgeye az ölçüde uygulayarak deneyebilirsiniz.

Ayakkabı vurması sonucu yaralar nasıl geçer diye soruyorsanız önerilen kimi usuller şunlardır;

  • Aloe vera
  • Çay ağacı ürünleri
  • Deodorant
  • Diş macunu
  • Elma sirkesi
  • Pişik kremi
  • Siyah çay
  • Yumurta
  • Şeklinde sıralanabilir.

“Oluşabilecek önemli sıkıntıları önlemek için birinci olarak ayakkabının vurduğu yerde oluşan yara ılık su ile yıkanmalı. Yaranın olduğu bölge kurulandıktan sonra cilt losyonları ile bölgeye pansuman yapılmalı. Şayet kişi dışarıdaysa ve tekrar ayakkabı giymesi gerekiyorsa kapalı pansuman formülünü uygulaması gerekiyor. Yaranın daha da ziyan görmemesi ve önemli bir boyut kazanmaması için rahat ve yumuşak ayakkabılar tercih edilmeli.”

Hindistan cevizi: Hindistan cevizi yağının veanti-inflamatuar özelliği, ayakkabının vurduğu bölgeyi süratli bir formda tedavi etmesini sağlayacak doğal bir merhemdir.

Bir çay kaşığı kafur ile bir ölçü hindistan cevizi yağını karıştırın. Günde iki sefer etkilenen cilt üzerine yavaşça karışımı uygulayın.

Aloe Vera: Aloe vera bitkisinin yaprağını kestikten sonra çıkan jel, yanma hissini ve ağrıyı hafifletir, cildi nemlendirir. Tahriş olan bölgenin çabuk düzgünleşmesini sağlarken birebir vakitte enfeksiyonu önler.

Elma sirkesi: Ayakkabı vurması sonucu su toplayan bölgeye pamuk yardımıyla uyguladığınızda, yaranın süratli biçimde uygunlaşmasını sağlayacaktır. Acı hissi vereceğinden kabarcığın etrafına yavaş yavaş uygulayabilirsiniz.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.