Siyah Noktalardan Kurtulmak

Genelde cildi yağlı insanların karşılaştığı siyah nokta sorunu oldukça kötü bir görüntüdür. Eğer cildiniz yağlıysa ve bakım yapmıyorsanız cildinizde özellikle burun bölgenizde siyah noktaların oluştuğunu göreceksiniz. Ancak bazı doğal yöntemler sayesinde bu siyah noktalardan kurtulmak mümkün. İşte size vereceğimiz 5 doğal yöntem

Buhar Banyosu Uygulayın:
Temiz bir kabın içerisine kaynar su koyun. Ardından kafanızı kaba eğin ve başınızın üstüne bir havluyla kapatın. 1 dakika sonra havluyu açın ve bir kaç saniye bekleyin. Ardından bu işlemi 3 kere tekrar edin. Daha sonra yüzünüzü soğu suyla yıkayın. Haftada 1 bu işlemi tekrar edin.

Limon İle Peeling Tarifi:
Yüzünüzü sabunla yıkayın ve temizleyin. Daha sonra bir pamuğa limon suyu damlatıp bastırmadan yüzünüzü silin. Limonun içindeki asitler ciltteki fazla yağı alır.

Tuz Kürü:
1 tatlı kaşığı tuza 2 damla portakal suyu ekleyin. Karışımı siyah noktalı bölgeye sürün ve masaj yapın. 10 dakika sonra yıkayın

Kiviyle Kür:
1 kiviyi püre yapıp yüzünüze sürün 10 dakika sonra yıkayın. Açılan gözeneklere gül suyu sürebilirsiniz.

Esmer Şekerli Bal:
1 yemek kaşığı bala 1 yemek kaşığı esmer şeker ekleyin. Erimeden yüzünüze sürün ve yedirin. Siyah noktaların olduğu yere biraz bastırın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.