Kızılcık Şerbeti dizisindeki konut dekorasyonu nasıl yapılır? Kızılcık Şerbeti konut dekorasyonu

Show TV ekranlarının çok konuşulan dizisi Kızılcık Şerbeti, dikkat çeken konusu ve farklı karakterlerinin yanı sıra çekim yerleri, kullanılan tarz teklifleri ve dekorlarıyla da izleyicilerde büyük merak uyandırıyor. Pekala Kızılcık Şerbeti dizisindeki mesken dekorasyon tüyoları nelerdir? İşte Kızılcık Şerbeti dizisinde kullanılan tüm dekorasyon tüyoları haberimizin devamında…

27.04.2023
182

Show TV ekranlarının çok konuşulan dizisi Kızılcık Şerbeti, dikkat çeken konusu ve farklı karakterlerinin yanı sıra çekim yerleri, kullanılan tarz teklifleri ve dekorlarıyla da izleyicilerde büyük merak uyandırıyor. Pekala Kızılcık Şerbeti dizisindeki mesken dekorasyon tüyoları nelerdir? İşte Kızılcık Şerbeti dizisinde kullanılan tüm dekorasyon tüyoları haberimizin devamında…

Son devirlerin en çok konuşulan üretimlerinden biri olarak sık sık gündeme gelen “Kızılcık Şerbeti”, alışılagelmişin dışındaki konusu ve oyunculuk performanslarıyla dikkatleri üzerine topluyor. Gerçek bir ömür hikayesinden uyarlandığı sav edilen imal, büsbütün farklı kültürlerle harmanlanan iki ailenin ortasındaki bağı ve vakit zaman yaşanılan çatışmayı gözler önüne seriyor. Davranış hallerinden gündelik rutinlerine kadar farklılık gösteren bu ailelerin şahsî beğenileri de büyük ölçüde zıtlıklar taşıyor. Dekorasyon severler için bugün reyting rekorları kıran Kızılcık Şerbeti dizisindeki meskenlere konuk oluyoruz. Gelin, Kızılcık Şerbeti dizisinde tercih edilen konutlar ve dekoratif tekliflere birlikte göz atalım.

KIZILCIK ŞERBETİ DİZİSİNDEKİ KONUTLARIN DEKORASYONLARI

  • KIVILCIM’IN EVİ

Evrim Alasya’nın oynadığı “Kıvılcım” karakteri başrollerden biri olan Tabiat karakterinin annesi olarak karşımıza çıkıyor. Epey disiplinli, çağdaş, katı kuralları olan ve kızlarının geleceğine odaklanan bir anne profili çizen Kıvılcım, bu net çizgisini konutunun dekorasyonuna da taşımayı ihmal etmiyor.

Kızılcık Şerbeti Kıvılcım

Bej, gri, pembe ve beyaz renklerin yüklü olduğu bir mesken dekore eden Kıvılcım, bilhassa salonunda rahatlığa vurgu yapıyor. Birinci olarak koltuk ekiplerini mercek altına alırsak günümüzde birçok meskende karşımıza çıkan geniş, rahat ve çağdaş dizaynlı bir koltuk kadrosuyla karşılaşıyoruz. 

Kızılcık Şerbeti Kıvılcım konutu

Ahşabın doğallığına da konutunun dekorasyonunda yer vermeyi ihmal etmeyen Kıvılcım karakteri, soyut tablolar ve şık aydınlatmalarla meskeninin dekorasyonunda bütünleyici bir görünüm yakalıyor.

Kızılcık Şerbeti Kıvılcım meskeni

Yemek kısmı ve salonu iç içe kullanmak isteyen Kıvılcım’ın yemek alanında gold ayrıntılar ve metal vurgulara yer verdiğini görebilirsiniz. Birebir vakitte yemek masasının üzerinde yer alan aydınlatma, alanın ayrımını gözler önüne seriyor.

Kızılcık Şerbeti Kıvılcım meskeni

Deniz görünümlü bir konuta sahip olan Kıvılcım karakteri, geniş pencerelerde koyu renkli perdeler kullanmaktansa görüntüyü kapatmayan tüllere yer vermeyi tercih ediyor. Tıpkı vakitte yeşil yapraklı bitkiler ve bir okuma köşesiyle de güçlü bir dekorasyon oluşturuyor.

Kızılcık Şerbeti Kıvılcım konutu
  • PEMBE VE ABDULLAH’IN EVİ 

Geleneksel bir aile yapısını benimseyen Pembe ve Abdullah çifti, bembeyaz görkemli bir köşkte 2 oğlu, gelinleri ve kızlarıyla birlikte yaşıyor. Epeyce geniş ve ferah bir meskende yaşayan bu ailenin ömür alanlarında çağdaş ve minimalist yerine daha avangart, sofistike ve hatta Rokoko tarzından esintileri görmek mümkün. 

Kızılcık Şerbeti konut

İlk olarak salona göz attığımızda hayli ferah bir alan bizleri karşılıyor. Burada yer verilen koltuk ekipleri ise adeta ihtişamın sembolü üzere avangart ve hayli süslü bir formda. Mavi, beyaz, ekru ve altın renginin çokça kullanıldığı salonda, püskül ayrıntılar ve göz alıcı işlemeler dikkatlerden kaçmıyor. 

Kızılcık Şerbeti konut dekorasyonu

Büyük görkemli bir avize ile taçlandırılan salon, ufak bir sarayı anımsatan motifler ve işlemelerle çevrili. Bazılarına nazaran karmaşık görünen bu alan bazıları için de göz kamaştıran bir doluluğu söz ediyor.

Kızılcık Şerbeti Pembe ve Abdullah mesken dekorasyonu

Aynı esintilerin yatak odalarında da hakim olduğunu fark edebilirsiniz. Mavi ve ekru tonlarının vurgulandığı yatak odalarının dekorasyonunda bilhassa tablolar dikkat çekiyor.

Kızılcık Şerbeti Pembe ve Abdullah konut dekorasyonu

Son olarak Abdullah karakterinin çalışma odasına göz atalım. Baştan aşağı her ayrıntıda ahşabın yalınlığına yer verilen çalışma odasında bilhassa kütüphane kısmı odak noktası haline geliyor. Sarı renkli bir aydınlatmayla loş bir atmosfer yakalanan bu odada da 2 küçük berjerle huzurlu bir köşe inşa edilmiş.

Kızılcık Şerbeti Abdullah çalışma odası
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.