Saç Boyamanın Zararları

14.03.2021
394
Saç Boyamanın Zararları

Özellikle kadınlar kendilerinde ciddi değişiklikler yapmaya kara verdiklerinde ilk hamleleri saçlarını boyatmak yada kestirmek olur. Çünkü saç tasarımı değişimin odak noktasıdır. Ancak saçlarınız ne kadar fazla işlem görürse o denli yıpranır. Saçlarınızı boyamaya karar verdiğinizde düşünmeniz gereken ilk durum saçlarınızın orijinal rengine dönmesinin artık çok da mümkün olmamasıdır. Bunun yanı sıra saçlarınızı sık sık kestirmek zorunda kalabilir. Her ay dip boyası yapmak zorunda kalabilirsiniz.

Saç Boyamak Neden Zararlı?

Her şeyden önce eğer saçınızda köklü bir değişim düşünüyorsanız yani koyu bir renkten açık renklere yada açık renklerden koyu renklere geçmeyi düşünüyorsanız. Bu değişimlerin saçınızı olduğundan çok daha fazla yıpratacağının farkına varın. Bunun beraberinde açık renge geçişte saçların açıcı yardımı ile açılması ve bu işlem için kullanılan kimyasalın saçların renk hücrelerini öldürdüğünü bilmek zorundasınız.

Ayrıca koyu saçtan sonra herhangi bir renge geçmenin zorluklarını da göze almalısınız. Sonuç olarak ağır kimyasal maddelerle oluşturulan saç boyalarının saçlarınızı yıprattığı, köklerinden beyazlattığı ve en önemlisi yanlış kullanımda dökülmelere neden olduğunu bilmenizde fayda var.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.