Oscar’lı Slumdog MillIonaire’in muharriri Vikas Swarup Rami Kütüphanesi’ne geliyor!

“Slumdog Millionaire” sinemasının ilham kaynağı olan “Q and A” kitabının müellifi dünyaca ünlü muharrir Vikas Swarup, Avrupa’nın da sayılı kütüphanelerinden biri olarak hizmete açılan Rami Kütüphanesi’nde Türk hayranlarıyla bir ortaya gelmeye hazırlanıyor.

24.04.2023
148

“Slumdog Millionaire” sinemasının ilham kaynağı olan “Q and A” kitabının muharriri dünyaca ünlü müellif Vikas Swarup, Avrupa’nın da sayılı kütüphanelerinden biri olarak hizmete açılan Rami Kütüphanesi’nde Türk hayranlarıyla bir ortaya gelmeye hazırlanıyor.

Türkiye’de “Milyoner” ismiyle beyaz perdede izleyenlerle buluşan 2009 yapımı “Slumdog Millionaire” isimli sinema, dünya sinemasının kült yapıtları ortasına ismini yazdırıyor. Gecekondu mahallesinde yaşayan yoksul Jamal’ın bilgi yarışında büyük ikramiyeyi kazanma hikayesini izleyenlerle buluşturan sinema, 8 kısımda Oscar’a aday gösterilerek 7’den 70’e herkesi tesiri altına almayı başardı. 

Slumdog Millionaire

Hint sinemasının en değerli üretimlerinden biri olan sinema, Boeke Mükafatı sahibi ve Commonwealth Müellifleri Mükafatı adayı Vikas Swarup’ın “Q and A” isimli kitabından sinemaya uyarlandı. 

Slumdog Millionaire sineması oyuncuları

Geçmişte Hindistan’ın Dışişleri Bakanlığı Müsteşarlığı vazifesinde bulunan ve Hindistan’ın da en çok tanınan isimlerinden biri olan Swarup, Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın davetlisi olarak İstanbul’un en büyük, Avrupa’nın da sayılı kütüphanelerinden biri olarak hizmete açılan Rami Kütüphanesi’ne geliyor.

Vikas Swarup

“Kim Bir Milyar Kazanmak İster” ve “Altı Şüpheli” isimleriyle daha evvel Türkiye’de iki kitabı yayımlanan ünlü müellif, 26 Nisan günü, saat 14.00’de düzenlenecek olan “Uzakları Yakın Etmek” başlıklı imza ve söyleşi etkinliğinde sevenleriyle bir ortaya gelecek. Yeni Delhi Büyükelçimiz Fırat Sunel eşlik edeceği söyleşide Türkiye ve Hindistan ortasında edebiyat üzerinden kurulan dostluk köprüsü okuyuculara aktarılacak.

Fırat Sunel

Ünlü muharrir, aktifliğin son kısmında okurları için kitaplarını imzalayacak.

Vikas Swarup

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

Murat Yıldırım’dan kızı Miray ile bayram paylaşımı! Öpmelere doyamadı

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.