Kilo verme tercihi olarak ameliyat

07.12.2021
459
Kilo verme tercihi olarak ameliyat

Bazı insanlar, uç noktada kilo verme tercihi olarak cerrahi müdahaleye bile başvurabilirler. Bu işlem, midenin bir kısmını keserek ya da kapatarak ya da mi­deye veya …

Bazı insanlar, uç noktada kilo verme tercihi olarak cerrahi müdahaleye bile başvurabilirler. Bu işlem, midenin bir kısmını keserek ya da kapatarak ya da mi­deye veya sindirim sırasında bağırsağın parçasına bypass yaparak mideye doğru hareket eden besinlerin miktarını sınırlar. Bu kilo verme seçeneği, 50 ya da daha çok kilo fazlası olan aşırı kilolu bireyler için kullanılır. Ortaya çıkabilen diğer sağlık komplikasyonlarının bir sonucu olarak yapılır. Tüketicilerin bu seçeneğin bir çok sağlık riski de taşıdığını bilmeleri gerekir.

Hayallerinizdeki diyeti buldunuz mu? Bu bölümde bahsedilen program ya da ürünlerin hiç biri rüya diyeti değildir. Bedeninize ne yaptığınızın ve size neyin yaradığının hakimi olmalısınız. Çok iddialı şeylere kendinizi kaptırmayın. Beslenme ile ilgili iyi hislerinizi ve uzun süreli sağlık alışkanlıklarını oluşturmaya olan gereksiniminizi bir kenara bırakmayın. Gıda tercihlerinizi dengeleyin ve aşırıya kaçmadan çeşitli yiyecekler yiyin. Kısıtlayıcı diyet, bütünüyle etkisiz kilo verme ve yönetme ile sonuçlanır. Uzun vadeli sonuçlara yol açan geçici değişiklik beklentisi izlenecek bir yol değildir. Gerçekçi olmayı öğrenin. Duyarlı olmayı öğrenin. Sonraki birkaç bölümde, kilo verme gereksiniminizi karşılayacak bazı sağlıklı seçenekler bulacaksınız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.