Kilo kaybı ve sağlık konusunda kafa karıştıran bir sürü fikir

07.12.2021
469
Kilo kaybı ve sağlık konusunda kafa karıştıran bir sürü fikir

Asıl şaşırtıcı olan, bilimsel bir dayanağı olmayan D’adamo’­nun kitabının çok satan kitaplar listesine girebilmesidir. Bu kitabın popülerliği bize Amerikalıların kafasının tamamen karışmış olduğunu ve beslenme …

Asıl şaşırtıcı olan, bilimsel bir dayanağı olmayan D’adamo’­nun kitabının çok satan kitaplar listesine girebilmesidir. Bu kitabın popülerliği bize Amerikalıların kafasının tamamen karışmış olduğunu ve beslenme konusunda yanlış bilgilen­dirildiklerini göstermektedir. Kulağa bilimsel gelen, dikkat çekici iddialar, yiyecek kombinasyonları ya da mucizevi iyi­leştirici yiyecekler gibi hileli fikirlere ya da kitaplara inan­maya hazır ortalama bir tüketiciyi etkileyebilir.
Benimki dışındaki bütün diyet programlarına karşı oldu­ğumu düşünmemeniz için, bilime dayanan başka kilo kaybı programlan olduğunu da belirteyim. Bunlar bilimsel literatürü daha farklı yorumlamaktadır ve genelde beslenme konusunda benim kadar agresif değildirler. Bu değerli kitaplardan bazı larının eksikliği, kilo kaybı konusunda metabolik engeli olan kişilerde pek etkili olmama olasılıklarıdır. Başka görüşlerle de ilgilenenler için aşağıda bir liste verilmektedir:
The McDougall Program for Maximum İVeight Loss, Dr. John
McDougall.
Turn Offthe Fat Genes, Dr. Neal Barnard
The Volumetrics JVeight- Control Plan, Robert Barnett ve
Barbara Rolls
The New Pritikin Program,Robert Pritikin
EatMore, JVeigh Less, Dr. Dean Ornish
The Anti-Aging Plan, Dr. Roy Walford

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.