Kendinizi olduğunuz gibi kabul etmek

07.12.2021
453
Kendinizi olduğunuz gibi kabul etmek

Herhangi bir kişideki vücut ağırlığına ilişkin sorunlar, bir sağlık profesyoneli tarafından çözülmelidir. Hiç kimse, gerçekçi olmayan bazı rakamlara inemediği için moralini bozmamalıdır. Uygun hedef, belirli …

Herhangi bir kişideki vücut ağırlığına ilişkin sorunlar, bir sağlık profesyoneli tarafından çözülmelidir. Hiç kimse, gerçekçi olmayan bazı rakamlara inemediği için moralini bozmamalıdır. Uygun hedef, belirli sayılara değil sağlıklı bir yaşam tarzını izlemeye odaklanmalıdır.

Bir kişinin ağırlığının saptanması yalnızca bir değerlendirmedir. İnsanların, sayıların sadece bu değerlendirmeye yardımcı olduğunu anlamaları gerekmekte­dir. Herkes kendi bedeni, nasıl doğduğu, nasıl uzun ya da kısa olduğu ve ölçü ya da biçiminin ne olabileceğini kabullenmek zorundadır. Hepimizin, neyin değiştiri­lebileceğini ve neyin değiştirilemeyeceğini anlamamız gerekir. Her insan; ölçüsü, farklı biçimi ve farklı metabolizması ile kendine özgüdür. Sizin kendinizle ilgili düşünceniz, kendi kişisel benliğinizi nasıl kabul ettiğinizle ilgilidir. Sağlıklı olmak, yapabileceğiniz tek değişikliktir. Sadece olabildiğiniz ölçüde ince olmak değil sağlıklı olmak da sizin temel odak noktanız olmalıdır.

Ağırlığın, sağlık ölçütlerinden yalnızca birisi olduğunu aklınızda tutun. İnce bir kişi, her zaman fazla kilolu bir kişiden daha sağlıklı olmayabilir. Birçok etken, sizin toplam sağlığınıza katkıda bulunabilir. Sayfalar ilerledikçe seçtiğiniz yiyecek ve etkinlikler yolu ile sağlıklı bir yaşam tarzı oluşturmanız yolunda size daha çok bilgi vereceğim.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.