Kadınların Adet Döneminde Dikkat Etmesi Gerekenler

14.03.2021
447
Kadınların Adet Döneminde Dikkat Etmesi Gerekenler

Her kadının adet dönemi farklı belirtiler gösterir ama kimisinin ki aşırı ağrı ve sancılı geçtiği için bu sancıyı durdurmak için hatalı tedavi yöntemleri kullanırlar bu yazımızda bu yöntemlere alternatif yöntemler sunarak hatalardan kurtulma yolları arayacağız.

Öncelikle adetin ilk günü aşırı bel ve kasık ağrısı normaldir. Ancak ağrı eşiği düşük olan kadınlarda bu sancı dayanılmaz hal alabilir. Böyle durumlarda karnın üzerine sıcak su torbası koymak en hatalı uygulamadır. Bunun sonuçları doğurganlığın yok olmasına kadar gidebilir. Bu nedenle sıcak su torbasını ayağınızın altına yada belinize koyabilirsiniz. O gün mümkünse evde dinlenip kendinizi sıcak tutun.

Adetin ilk gününde dayanılmaz ağrılarınız ağrı kesici ile dindirmemeniz özellikle önemli ancak dayanılmaz boyuta varan sancılarda sırf bu dönem için üretilmiş ağrı kesicilerden kullanabilirsiniz. Adet dönemin ilk gününde sıcak su ile duş alamayın. Bu kan akışını hızlandıracak ve sancınızı artıracaktır. Bununla birlikte bu dönemde ishal ve kusma çok normal ishaliniz için patates püresi tüketebilirsiniz. Adet döneminiz boyunca  ayaklarınızı sıcak tutun ve temizliğinize daha çok dikkat edin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.