Hazır Gıdaların Zararları

13.01.2021
468
Hazır Gıdaların Zararları

Yoğun iş hayatı yorgunluk zamansızlık ve birçok sebep bizleri hazır gıdaları tüketmeye zorluyor. Artık her köşe başında bulunan marketlerden aldığımız dondurulmuş ya da konserve ürünleri hazırlamak ve tüketmek kolayımıza geliyor.

Öte yandan Pazar manava gitmek ve o ürünlerin yeniden hazırlanmasını sağlamak artık her şeye yetişmek zorunda olan toplumumuz için bir yük ve zaman kaybı haline geldi. Ancak bu hazır yiyeceklerin insanlar için oldukça zararlı olduğunu biliyor musunuz? Uzmanlar hazır yiyeceklerin sindiriminin daha zor olduğunu ve sindirim sisteminde rahatsızlıklara sebep olduğunu dile getiriyor. Bunu yanı sıra hazır gıdalar içinde bulunan katkı maddelerinin çok sayıda zararı olduğu Obeziteden kalp damar hastalıklarına kadar birçok hastalığa zemin hazırladığını önemle vurguluyorlar.

Sağlık uzmanları hazır gıdalarının kısa vadede siz zaman kazandırdığını ama uzun vadede ömrünüzden çaldığını söylerken özellikle çocukların bu hazır gıdaları tüketmesi halinde vücut yapılarının bozulduğu ve sağlıksız bünyeler olarak yetiştiklerini aktararak uyarıyorlar. Hazır gıda yerine kendi konservelerinizi ve kurutulmuş sebzelerinizi tüketin uyarısında bulunuyorlar.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.