Hamilelik ve Cinsellik

31.03.2021
1.124
Hamilelik ve Cinsellik

Bütün uzmanların hem fikir olduğu konuların başında hamile kadınların cinsel ilişkiye girmesinde bir sakınca olmadığı gelir. Kendini rahat ve mutlu hisseden her hamile kadın cinsel ilişkiye girebilir. Gebelik sağlıklı ilerliyorsa ve doktor kontrolleri düzenli yapılıyorsa her kadın eşiyle seks yaşayabilir.

Erken doğum, kanama ve düşük riski olan kadınlar hariç her kadının cinsel ilişkiye girmesi bebek açısından bir sakınca oluşturmuyor. Bebek zaten rahim içerisinde geliştiğinden erkeğin cinsel organı o noktaya ulaşamıyor. O nedenle hamile kadınların eşleriyle yaşadığı cinsel ilişkinin bebekle uzaktan yakından alakası yok. Vicdanınız rahat bir şekilde eşinizi ve kendinizi mutlu edebilirsiniz. Bu işin tıbbi kısmıydı. Gelelim duygusal yanına… Eşiyle beraber olan hamile kadın hem erkeğini cinsel anlamda soğutmamış oluyor hem de ikili arasındaki müthiş cinsel uyum kopmamış oluyor. Hamilelik uzun bir süreç olduğu için bu sürede erkeğin dışarıya yönelmesine engel olduğu için de eşiyle cinsel ilişkiye giren kadın bir tebriği fazlasıyla hak ediyor.

Hamilelik hakkındaki mitlerden biri de kadının orgazm olacağı zaman rahim kasılmasının meydana geleceğidir. Rahim kasılmaları cinsellikte artmaz. Eğer doktorunuza başvuruyorsanız ve cinsel ilişkide herhangi bir sorun yoksa hamilelikte cinsel ilişkiye girebilirsiniz. Kanama ya da enfeksiyon gibi durumlar yoksa beraber olabilirsiniz. Hamilelikte dikkat edilmesi gereken şeylerden biri pozisyondur. Pozisyonlar dikkat edildiği takdirde hamilelikte cinsel ilişkinin hiçbir sakıncası yoktur. Tıbben de erkeğin bebeğe zarar vermesi imkansızdır. 

Hamilelikte kayganlaştırıcı kullanmayınız. Hamilelik enfeksiyonları tehlikelidir. O nedenle de kondom kullanınız. Başka kimyasal maddeler kullanmazsanız cinsel ilişkiniz bebeğinize ve size zarar vermez.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.