Egzersizle zinde kalabilirsiniz

07.12.2021
293
Egzersizle zinde kalabilirsiniz

Zinde kalmak ve güzel bir vücuda sahip olmak için düzenli egzersiz şart.. Bunun için spor salon­larına devam edebilirsiniz, uzmanlar kontrolünde egzersiz yapabilirsiniz ya da evinizde …

Zinde kalmak ve güzel bir vücuda sahip olmak için düzenli egzersiz şart.. Bunun için spor salon­larına devam edebilirsiniz, uzmanlar kontrolünde egzersiz yapabilirsiniz ya da evinizde kendiniz uygulayabilirsiniz… Ama sakın unutmayın, ça­lışmalarınızdan sonuç alabilmek için hareketleri doğru olarak yapmalısınız.
Başlangıç için ikişer kiloluk ağırlıklar kullan­manız yeterli… Nefesinizi hareketlere başlama­dan önce alın, hareketi uygularken verin. Her zaman karnınız içeride sırtınız dik olsun.

Egzersizlerin her birini 10 15 kere tekrarlayın, işte; omuz, kol ve sırt gibi üst bedeninizi çalıştı­racak egzersizler.
Omuzlar İçin: Ağırlıkları her zaman yere paralel tutun. Kollarınız omuz hizanızı geçmesin. Bileklerinizi bükmeyin. Ağırlıkları kaldırırken uzanabildiğiniz kadar yukarı uzanın.

Omuz ve göğüsler için: Dirsekleriniz omzu­nuzla aynı hizzada olsun.
Sırt İçin: Gövdeniz bacaklarınızla 90 derecelik açı yapacak şekilde durun. Sırtınız dümdüz ol­sun.
On kol için: Kolunuz omuzdan dirseğe kadar olan bölümünü gövdenize yapışık tutun.
Arka kol için: Gövdeniz yere paralel, sırtınız düz, üst kol vücudunuza yapışık olsun. Bu egzer­sizi önce bir kolunuzla yapıp, sonra diğer kolu­nuzla tekrarlayınız.
Bel için: Kollarınızı aşağı doğru serbest bıra­kın. Hareketi yaparken eğilebildiğiniz kadar çok eğilin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.