Sevgi Dolu Bir İlişki Başlangıcında Yapılması Gerekenler

Sevgi dolu bir ilişkiye giden yolun başındasınız ama unutmayın ki yapmanız gereken şeyler var. Bunları yaparsanız adım adım sağlam bir ilişkinin temellerini atacak, sevgiyi daha fazla hissedeceksiniz.

Kalbinizi sonuna kadar açın ve aşk sözleri fısıldayın:

Sevginin gücü mıknatıs etkisi yapar. Karşı tarafa koşulsuz sevginizi verin. Sevginin mıknatıs etkisi harekete geçecek ve sizin ile karşı tarafını birbirine yaklaştıracak.

Korkularınızı özgürleştirin ve eski sizi unutun:

Ne yaşadıysanız yaşadınız. Çoğu insan yaralı bereli yeni bir ilişkiye başlar. Bu durumu çok tasvip etmiyoruz aslında. Önce kendinizi dinlemeli ve biraz dizginlemelisiniz ki yeni ilişkiye daha moralli başlayın. Bunun için de kendinizi iyi analiz etmeli ve korkularınızla yüzleşmelisiniz. Korkularınızın üstesinden gelemezseniz sevginizi yaşayamazsınız. Korku negatif bir duygudur, sevgi ise pozitiftir. Birbirine taban tabana zıt duygular aynı anda bulunmazlar.

Geçmişin yüklerinden arının ve sırtınızdaki kamburdan kurtulun:

Kafanızdaki geçmiş deneyimlerinize ait oluşturduğunuz kalıpları atın. Bir erkek sizinle buluşmak istiyorsa sizi önemsiyor demek değildir ya da aramadı diye sizinle ilgilenmiyor demek de değildir. Geçmişte ne yaşadığınızın bir önemi yok. Aklınızdan geçen sebep sonuç ilişkileri geçmiş deneyimlerinize dayanmaktadır. Onları unutun ve yeni deneyimlere yelken açın. Akıl ile sevilmez. Hislerinizi özgürleştirin.

– Kendiniz için program yapın. ‘Sevgilim olunca yaparım.’ dediğiniz şeylerin hepsini şimdi kendiniz için yapın. Kendinize zaman ayırın ve kendinizi eğlendirin. En çok onun eğlenmeye ihtiyacı var.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.