Akıllı Telefonun Zararları

14.03.2021
432
Akıllı Telefonun Zararları

Son yıllarda çocuğumuzdan yazlımıza hepimizin eline yapışmış gibi yanımızdan ayırmadığımız akkıllı telefonlar bir çok hastalığa neden olabiliyor. Cep telefonları ve bilgisayarların fiziki bozukluklara neden olduğunu defalarca dile getiren uzmanlar akıllı telefonların verdiği hasarların telafisi olmadığını dikkatle vurguluyor. Bu yazımızda akıllı telefonların zararlarından ve alınacak önlemlerden bahsedeceğiz.

Öncelikle özellikle küçük yaşta çocukların akıllı telefon kullanması uzun vadede unutkanlık hafıza zayıflığı, alzeimer  ve dikkat bozukluğu gibi kalıcı rahatsızlıklara neden oluyor. Bunun yanı sıra aşırı mikrodalga radyasyon nedeni ile beyin hücrelerimizin bir kısmı ölmeye başlıyor.Titreşim sistemlerinin kuvvetli sarsıntısı  bağışıklık sistemine, kan hücrelerine, saç köklerine ve lenfositlere zarar vererek vücutta ciddi rahatsızlıklara neden oluyor. Tüm bunların yanı sıra dijital parlak ekranlar sebebiyle ciddi göz hastalıkları ve nörolojik hastalıklara sebep oluyor.

Tüm bunların etkisini azaltmak için alabileceğiniz önlemler ise kısıtlı öncelikle telefonunuzu başınızın altına koyarak uyumayın. Telefonunuzu kalbinize yakın taşımayın. Uzun sürekli telefon görüşmeleri yapmayın yada kulaklık kullanın. Telefon ekran ışığını sonuna dek açmayın. Yada koruyucu ekran kullanın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.