Akciğer kanseriyle gayret eden Aydemir Akbaş öldü mü? Yeni haber

Yıllara damga vuran usta oyuncu Aydemir Akbaş, 25 Ocak’ta kansere yakalandığını duyurmuştu. Toplamda altı tane kemoterapiye gireceğini söyleyen usta oyuncunun öldüğü haberleri gündeme bomba üzere düştü. Tedavi süreci devam eden Akbaş, sıhhat durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

23.04.2023
267

Yıllara damga vuran usta oyuncu Aydemir Akbaş, 25 Ocak’ta kansere yakalandığını duyurmuştu. Toplamda altı tane kemoterapiye gireceğini söyleyen usta oyuncunun öldüğü haberleri gündeme bomba üzere düştü. Tedavi süreci devam eden Akbaş, sıhhat durumu hakkında açıklamalarda bulundu.

Sinemaya 1964’te Atıf Yılmaz’ın yönettiği ‘Keşanlı Ali Destanı’ isimli sinemayla adım atan, son yıllarda Şafak Sezer’in ‘Kolpaçino’ serisinde kamera karşısına geçen Aydemir Akbaş, 25 Ocak’ta Instagram hesabından hekimi ile fotoğraf paylaşıp, şu sözlere yer vermişti:

“Herkese merhaba. Yaklaşık 15 günlük tetkiklerin akabinde kanser olduğum netleşti. 10 sene evvel de emsal biçimde olmuş ve atlatmıştım. Tedavim Sn. Dursun Buğra denetiminde başladı. Şu an kendimi çok yeterli hissediyorum, umarım bu türlü hissetmeye devam eder ve tekrar atlatırım. Birinci benden duyun istedim, şimdilik yazmaya ve çalışmaya devam… Sevenlerime, yakınlarıma selamlar sevgiler.”

 

Tedavisine devam eden usta oyuncu, geçtiğimiz günlerde görüntülendi. Kanserle gayret eden Akbaş, sıhhati hakkında açıklama yaptı.

Akciğer kanseri tedavisi gören Akbaş, son durumuyla ilgili şu kelamları lisana getirdi:

“Dört tane kemoterapi geçireceğim. Şu an gidişat âlâ, tabipler şad. Aşağı üst ben de mutluyum, yalnızca biraz kilo verdim. Onu da halledeceğiz. Ben alışığım, ikinci kanserim. İnatçıyım.”

AYDEMİR AKBAŞ ÖLDÜ MÜ? SAVLARINA AÇIKLAMA GELDİ

Usta oyuncu, “Herkes arıyor, yakınlarım merak ediyor, üzülüyor. Bu türlü hassas bir durumda ‘öldü’, ‘yoğun bakımda’ üzere haberlere prestij etmeyin” bildirisini taşıyan bir görüntü yayınlamıştı. Evvelki gün bir restoranın açılışına katılan Aydemir Akbaş, muhabirlerin sorularını yanıtladı. Akciğer kanseri tedavisi gören Akbaş “Kanserde 2. kemoterapiye girdim. Toplamda altı tane kemoterapiye gireceğim. Sonrasına bakacağız. Hekimim, Türkiye’nin en düzgün tabibi. O baktı bana, artık de beni tedaviye soktu. Kan analizleri güzele gidiyor. Sonra da bakacaklar işte.” dedi. 

“AİLEM BİLE BİLMİYORDU”

Hastalık sürecinde kendisine yapmayanlar ile ilgili “Benim huyumu biliyorlar. Ben kimseyi aramam, kimseye söylemem. Ailem bile bilmiyordu fakat biri yazmıştı. Ben de dayanamadım toplumsal medyada açıklama yaptım sonra. Ulan beni üç defa öldürdüler bir tarihte. Geçer elbette bu durumda. Bu ikinci kanser. Birincisini yendim, bunu da yenerim.” dedi.

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.