ABD’li Müslüman müzisyen Ahmad Jamal hayatını kaybetti! Mevt nedeni ‘prostat’

Müzik mesleğinde 60 yılı deviren ABD’li caz piyanisti Ahmad Jamal’ın hayatını yitirdiği öğrenildi. 1952 yılında Müslüman olan sanatkarın vefatı, Sumayah Jamal tarafından doğrulandı. Sumayah Jamal, ünlü müzisyenin mevt nedeninin prostat hastalığı olduğunu bildirdi.

23.04.2023
151

Müzik mesleğinde 60 yılı deviren ABD’li caz piyanisti Ahmad Jamal’ın ömrünü yitirdiği öğrenildi. 1952 yılında Müslüman olan sanatkarın vefatı, Sumayah Jamal tarafından doğrulandı. Sumayah Jamal, ünlü müzisyenin mevt nedeninin prostat hastalığı olduğunu bildirdi.

Müzik hayatına Frederick Russell Jones ismiyle başlayan 1952 yılında Müslüman olup Ahmad ismini alan ABD’li caz piyanisti 92 yaşında hayata veda etti. Mevt haberini doğrulayan kızı Sumayah Jamal, ünlü sanatkarın bir müddettir prostat hastalığıyla çaba ettiğini aktardı.

Ahmad Jamal hayatını kaybetti

60 yılı aşkın bir müddettir müzik kesiminde olan ve üretim yapan Jamal, caz müzik dünyasının temel taşlarından biri olarak tanındı.

Ahmad Jamal, 1994 yılında Ulusal Sanat Vakfı tarafından Caz Ustası seçilmiş 2017’de ömür uzunluğu Grammy mükafatına layık görülmüştü.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Ekranlara geri dönen Kerem Bursin set paylaşımı yaptı! Çektiği görüntü ile…

ETİKETLER:
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.