Western giysi usulü nedir? Kovboy şekil nasıl yapılır?

Kovboy sinemalarının yükselişe geçtiği devirlerde moda dünyasını da tesiri altına alan Western giysi biçimi, eski batı giysisinin kendine has dokunuşlarını tüm dünyada hissettirdi. Pekala Western giysi şekli nedir? Kovboy üslup nasıl yapılır? İşte tüm aradığınız soruların karşılığı haberimizin devamında…

11.04.2023
477
Western giysi usulü nedir? Kovboy şekil nasıl yapılır?

Kovboy sinemalarının yükselişe geçtiği devirlerde moda dünyasını da tesiri altına alan Western giysi usulü, eski batı giysisinin kendine has dokunuşlarını tüm dünyada hissettirdi. Pekala Western giysi üslubu nedir? Kovboy şekil nasıl yapılır? İşte tüm aradığınız soruların cevabı haberimizin devamında…

Başlı başına özgürlüğün temsilcisi olarak moda dünyasına ismini altın harflerle yazdıran “Western” giysi stili, her devir popülerliğini muhafazaya devam ediyor. Birçok kişinin hafızasında “kovboy” giysi stili olarak da yer edinen bu eşsiz tarz, yepyeni ve özgün kesimleri bir ortada kullanmak isteyenler tarafından ağır ilgi görüyor. Bilhassa sonbahar ve ilkbahar aylarında ön plana çıkan Western tarz, ikonik kesimlerin tek bir tarzda toplanması olarak açıklanabilir. Dikkat alımlı bir biçimle gardırobunuzu yenilemek isterseniz kesinlikle Western dokunuşlarına yer açın derim! Gelin, Western tarzının inceliklerini birlikte adım adım keşfedelim.

WESTERN GİYSİ BİÇİMİ NEDİR?

Kuzey Meksika kültüründen gelen ve 19. Yüzyılda Amerika’da parlama devri yaşayan Western giysi üslubu battaniye büyüklüğündeki pelerinler, deri ceketler, süet modüller, büyük tokalı kemerler, püsküller, dizin çabucak üstünde biten çizmeler ve uzun eteklerle harmanlanan enfes bir tarz olarak karşımıza çıkıyor. Otantik bir tarz olan Western stili yanlışsız bir biçimde yansıtabilmenin yolu ‘dengeli’ olmaktan geçiyor. Birçok star kesimin bir ortada kullanıldığı bu üslupta karmaşık ve boğucu bir görünüm oluşturmamak epeyce değerli.

Western giysi stili

WESTERN GİYSİ ÜSLUBU NASIL YAPILIR? KOVBOY GİYSİ NASIL YAPILIR?

Western giysi üslubu denildiğinde akla birinci gelen renkler kahverengi tonları, haki, mavi, krem ve soft kırmızılar oluyor. Toprak tonlarıyla birleşen canlı renklerin ön plana çıktığı bu tarzda eskitilmiş eserlere sık sık rastlamak mümkün.

Western giysi

Püskül ve dantel ayrıntıların destekleyici tesiriyle eşsiz bir görünüm sunan Western tarzında mert çizgilere kucak açmak gerekiyor.

Kovboy giysi tarzı

Eğer Western biçim giyinmek istiyorsanız dar kıyafetler yerine bol modüllere göz atmanızı tavsiye ederiz. Bunun için uzun salaş elbiselerle kalın tokalı kemerleri bir ortaya getirebilir ve kovboy çizmelerle güzel bir kombin yapabilirsiniz. Tıpkı vakitte kovboy stil büyük şapkalar da farklı bir görünüm yakalamanıza yardımcı olabilir.

Kovboy giysi şekli kombinleri

Denim kesimlerin da çok sık yer verildiği Western şekil da denim gömlek ve jean pantolonları kullanabilirsiniz. Tıpkı vakit da püsküllü süet yelekler ve çoklu gümüş rengindeki yüzükler de bu kombin için ülkü olacaktır.

Western stili

Doğayı sembolize eden desenlerin kullanıldığı Western tarz için çiçek desenli maxi uzunluk etekler tercih edebilirsiniz. Dilerseniz krem tonlarındaki dantelli gömlekler ya da bol kazaklarla kullanabileceğiniz bu etekleri sırf yeleklerle de bir ortaya getirebilirsiniz.

Western etekler

Western biçimin olmazsa olmazlarından biri de elbette fular! Dilerseniz boynunuza dilerseniz çantanıza bağlayabileceğiniz fularlarla zevkinizi gözler önüne serebilirsiniz.

Fular kombin önerileri

Ve geldik son dokunuşa! Western tarzda aksesuarların ekseriyetle çoklu modüller halinde kullanıldığını görebilirsiniz. Bilhassa yüzüklerin göz kamaştırdığı bu tarzda gösterişli püskül ayrıntılı küpeler ve kalın bilekliklere talih verebilirsiniz.

Western aksesuarları
ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.