Webcici.com

Ter Kokusu Sorununu Kişniş İle Çözün

18.03.2021
57
Ter Kokusu Sorununu Kişniş İle Çözün

Ter kokusu yaz aylarında birçok kadını ve erkeği rahatsız eden ve estetik kaygıya neden olan bir sorundur. Siz de ter kokusundan şikayetçi iseniz makalemizi dikkatlice okumalı ve vereceğimiz tarifi uygulamalısınız.

Ter kokusu denilince akla bir tek koltuk altı teri kokusu gelmektedir. Bu normaldir. Çünkü koltuk altlarında apokrin isimli ter bezleri bulunmaktadır ve kokuya bu bezler neden olmaktadır.

Ter Kokusu Sorununu Kişniş İle Çözün

Apokrin bezleri aslında ergenliğe kadar kokusuz bir sıvı salgılarlar. Ancak belli bir yaştan sonra, özellikle kilo artışları meydana gelmişse ter etrafa koku yaymaya başlar. Bu noktada kişisel bakım ve temizlik kurallarına uymak da önem arz etmektedir. Çünkü sağlıklı bir insanın bile 6 saatte bir terleyen yeri yıkamadığı takdirde koltuk altları kokmaya başlamaktadır.

Terlemek insan sağlığı için en muazzam hediyedir. İnsanlar spor salonlarında ter dökmek için onlarca saat harcarlar. Terlemek sağlıklıdır ve toksinleri atar. Ancak kişisel bakım ve temizliğe özen göstermezsek ter üzerimizde kuruyacak ve bakteri oluşmasına neden olacaktır.

Koltuk altı teri bu açıdan diğerlerine göre daha dikkat ister çünkü kıl kökleri de aynı bölgede bulunmaktadır. Hijyene dikkat edilmediği sürece bakteri üretmesi kaçınılmazdır.

Ter Kokusu Sorununu Kişniş İle Çözün

Banyo yapmak en etkili ve sağlıklı yollardan biridir. Terin üzerine deodorant kullanmak hem sağlıksız hem de faydasız bir yoldur.

Şimdi size kişniş ile nasıl ter kokusundan kurtulacağınızı anlatacağız. Öğrendiğinizde ne kadar basit olduğunu görüp şaşıracaksınız. Kişniş, meyan kökü, yabani mercanköşk, biberiye, zencefil, muskat, tarçın, kimyon ve defne antibakteriyel özelliğe sahiptir. Bu bitkiler koku gidericidir. Bu bitkileri toz haline getirip koltuk altına sürerseniz hem deodorantlar gibi cildinize leke yapmaz, hem de kokuyu önler.

Ter Kokusu Sorununu Kişniş İle Çözün

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.