Talk pudrası Johnson & Johnson’a tarihi ceza! 8,9 milyar dolar ödeyecek

Merkezi Amerika’da yer alan kozmetik devi Johnson & Johnson, kozmetik talk eserlerinin kansere neden olduğu savlarıyla açılan davalarda tarihi bir cezaya çarptırıldı. Kozmetik ve hijyenik eserler üreten Johnson & Johnson firması muahedeye varmak için gelecek 25 yılda 8,9 milyar dolar ödeyecek.

Talk pudrası Johnson & Johnson’a tarihi ceza! 8,9 milyar dolar ödeyecek

Merkezi Amerika’da yer alan kozmetik devi Johnson & Johnson, kozmetik talk eserlerinin kansere neden olduğu argümanlarıyla açılan davalarda tarihi bir cezaya çarptırıldı. Kozmetik ve hijyenik eserler üreten Johnson & Johnson firması mutabakata varmak için gelecek 25 yılda 8,9 milyar dolar ödeyecek.

ABD merkezli ilaç ve ferdî bakım eserleri satan dünya markası Johnson &Johnson firmanın ürettiği talk pudrası nedeniyle 22 bayan kansere yakalandığını söyledi. ABD’nin Missouri eyaletinde görülen davada heyet, Johnson & Johnson talk pudrasının bayanlarda yumurtalık kanserine yol açtığı kararına vardı.

Talk pudrası Johnson & Johnson’a tarihi ceza! 8,9 milyar dolar ödeyecek

Talk pudrası Johnson & Johnson

KOZMETİK DEVİNE TARİHİ CEZA!

Ayrıca görülen davada şirketi evvel 550 milyon dolar tazminat ödemeye mahkûm etti, akabinde da 4,1 milyar dolarlık cezai tazminat kararı aldı.

Bu durumda, Johnson & Johnson’un mevcut ve gelecekteki tüm alacakları çözmek maksadıyla 25 yılda 8,9 milyar dolara kadar katkıda bulunmayı kabul ettiği kaydedilen açıklamada, LTL’nin de bu kapsamda 60 binden fazla mevcut davacıdan taahhüt aldığı söz edildi.

Talk pudrası Johnson & Johnson’a tarihi ceza! 8,9 milyar dolar ödeyecek

Talk pudrası Johnson & Johnson 8,9 milyar dolar ödeyecek

Yapılan açıklamada, kelam konusu müracaatın, Johnson & Johnson’un talk pudrası eserlerinin inançlı olduğuna dair devam eden tavrını değiştirdiği manasına gelmediği vurgulanarak, Şirketin ve öbür bağlı kuruluşlarının iflas muhafazası müracaatında bulunmadığının altı çizildi.

Şirketin, kozmetik talk eserlerinin kansere neden olduğu tezlerinin temelsiz ve bilimsel destekten mahrum olduğuna inanmaya devam ettiği kaydedilen açıklamada, Johnson & Johnson’un bu güne kadar kozmetik talkla ilgili heyet davalarının büyük çoğunluğunu kazandığı belirtildi.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.