Nihat Hatipoğlu ‘kız isteme’ geleneğiyle ilgili konuştu! “Biraz makul olunmalı”

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, kız isteme geleneğini kıymetlendirdi. “Kız meskeni naz evi” diyen Hatipoğlu, damada verilen tuzlu kahve olayı yanlış bulduğunu lakin Anadolu’da bu geleneğin devam ettiğini belirterek “Biraz makul olunmalı” sözlerini kullandı.

23.04.2023
231

Nihat Hatipoğlu ‘kız isteme’ geleneğiyle ilgili konuştu! “Biraz makul olunmalı”

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu, kız isteme geleneğini kıymetlendirdi. “Kız konutu naz evi” diyen Hatipoğlu, damada verilen tuzlu kahve olayı yanlış bulduğunu lakin Anadolu’da bu geleneğin devam ettiğini belirterek “Biraz makul olunmalı” sözlerini kullandı.

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu programında kız isteme merasimlerinde çokça yaşanan ‘damada tuzlu kahve içirme’ âdetiyle ilgili konuştu. Hatipoğlu, “Kız konutu naz konutudur. Kızı elli kişi ister, bir kişi alır. Karar her vakit olumlu olmayabilir lakin bir konu var ki onu da söylemeden geçmeyelim” diyerek devam etti.

Nihat Hatipoğlu ‘kız isteme’ geleneğiyle ilgili konuştu! “Biraz makul olunmalı”

Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu

“GARİBAN ERKEK ZORLA İÇİYOR”

Hatipoğlu, “Kız meskeni de makul olmalı… Mesela kahveye tuz atıyorlar, erkeğin alnı terliyor bir şey diyemiyor gariban, içmek zorunda kalıyor. Erkeğin muhabbeti bu türlü test edilmemeli. Ancak Anadolu’da bu gelenek var ve bu hususta yapacak bir şey de yok. Demek ki damat tuzlu kahve içmeye devam edecek” dedi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Berfu Yenenler’den eşi Eser Yenenler’e “Damat Maaşı”! Yüzleri güldüren anlar

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.