Saç Tararken Omzunuz Ağrımasının Asıl Sebebi

22.01.2021
440

Saç tararken omzunuz mu ağrıyor, bıçak saplanır gibi bir ağrı mı duyuyorsunuz? O zaman en yakın zamanda bir hekime başvurun, omuz yırtığınız olabilir.

Omuz yırtıkları genelde sporcularda görülen ve ani hareketler sonucu gelişen bir durumdur. Bunların bazıları gelip geçicidir ancak tekrarlayıcı bir ağrıya dönüştüyse tedavi olmanız gerekmektedir. Kronikleşen ağrılar tedavi edilmezse kas yırtıklarına yol açmaktadır.

En sık kullanılan organ eldir ve el de omuz ve sırt eklemlerine bağlıdır. O nedenle zaman zaman ağrı yaşayabilir ve yorulabilir. İş yapan organ olan eller, her harekette ağrıyı hissedebilirler ve bu durum bir süre sonra çekilmez hale gelebilir.

Omuz yırtığı teşhisi konarken başlarda boyun ağrısı ya da boyun fıtığı ile karıştırılmaktadır. Oysa tam teşhis konmadığı için hastalar ağrıyı çekmeye devam ederler. Oysa kas ya da tendon kopmaları hekime başvurularak tedavi altına alınması gereken bir durumdur.

Kemiği harekete geçiren kasların yırtılması demek hareketsizleşmeye başlamak demektir. O nedenle bu ağrılar bir süre sonra hareketsizlik de meydana getirmektedir. Muayene esnasında yırtığın yeri tespit edilir ve ilaç ile iğne tedavisine başlanarak hastanın şikayetlerinin geçirilmesi hedeflenir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.