Mutlu Bir İlişki İçin Yapılması Gerekenler

Mutlu bir ilişki için yapılması gereken şeyler;

– Koşulsuz sevgi olmazsa olmazdır. Sevginizi zamana ve koşullara bağlamayın. O her şeyden üstte olsun ve her şeyin yöneticisi olsun. Sevgi kutsal bir duygudur ve o nedenle çok kıymetlidir. Ancak karşınızdakini sevmek istiyorsanız önce kendinizi sevmelisiniz.
Saygı ve güven çok önemlidir. Geçmişin pençesinden kurtul ve etrafındakilere saygı ve güven duy. Mutlu bir ilişki için belki de en öncelikli şeylerden biri saygıdır. Güven ise uzun sürede en gerekli olan şeylerden biridir. Güven yoksa saygı da sevgi de olamaz. Bir ilişkide güven yoksa ilişki kısa sürede yıpranmaya başlar ve ardından olaylar birbirini takip eder. Güvenin ardından önce saygı gider sonra da sevgi..
– İlişkinizi doğruluk ve dürüstlük üzerine inşa edin. Eğer bunu yaparsanız en büyük fırtınada bile yıkılmazsınız. Güven oluşturmak ve bu durumu sürdürmek dürüstlükten geçer. Yalan anlık olarak durumu kurtarmanıza neden olur ancak uzun vadede tehlike saçmaya devam eder çünkü yalan söylediğiniz yerde durur ve bir hatanızda tek bir hamlede sizi rezil edebilir. O nedenle yalan söylemekten sakınınız.
– Beklentileriniz sizi mutsuz eder ve ilişkinizi yorar. Beklentilerinizi en başından belirler ve ben ne istiyorum sorusunu kendinize sorarsanız karşı tarafa da ilerleyen zamanlarda zorluk çıkarmamış olursunuz. İlişkiniz boyunca beklentilerinizin sürekli değişmesi ve artması hem ilişkinizi hem de karşı tarafı zora sokar.
– İlişkinize dair kararları siz verin. Ne öncesinde ne sonrasında hiç kimseye danışmayın.
– Mutlu ilişki için tam uyum şart. Taraflar birbirlerini çok iyi anlamalı ve ortak duyguları paylaşmalıdır. Bunu inşa etmek için de flört esnasında taktığınız maskeleri çıkartın.
– Mutlu ilişki emek ister. Sadece ilişkiye başlamak önemli değildir, onu sürekli olarak devam ettirmek ve onun için emek harcamak da önemlidir.
– Sorun değil, çözüm odaklı olun. Yaşadığınız sorunları paylaşarak neler yapabilirsiniz bunlara odaklanın.
– Kusurun kimde kaynaklandığı iyi analiz edilmelidir. Her zaman karşı tarafı suçlamak ilişkiyi yıpratır.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.