Sivilce Çıkmaması İçin

06.04.2021
257
Sivilce Çıkmaması İçin

Cildimiz en özel giysimizdir.

Güzel, pürüzsüz bir cilt herkesin hayalidir. Dekolte giydiğimizde pürüzsüz bir cildin sergilenmesi her kadın tarafından istenilen bir şeydir. Ancak kadınların özellikle ergenlik döneminde, gençken büyük sivilce sorunları baş gösteriyor.
Öyle ki kadınların sivilce sorunlarının devamı da adet dönemlerinde yaşanıyor. Adet dönemi yaklaştıkça kadınların sivilcelerinde çoğalmalar, ciltte aknelenmeler başlıyor. Eğer bunlarla uğraşırsak işte o zaman sivilcelerle başımız belada demek.
Eğer cildinizin kusursuz ve pürüzsüz görünmesini istiyorsanız uzmanların ortak noktada birleştiği bu noktalara dikkat edin.

Sivilce Çıkmaması İçin

-Akneler ve sivilcelerinizi sıkmayın. Kesinlikle içini boşaltmaya çalışmayın. Bu hem yeni aknenin çıkmasına, hem de sıkıldığı bölgede leke ve iz oluşumuna sebep olmaktadır.

-Makyajla uyumayın. Makyajın uzun süre cildinizde kalmasından dolayı cildinizde sivilcelenme yaşayabilirsiniz. Bu sebeple mutlaka makyajınızı silip uyuyun.

Sivilce Çıkmaması İçin

-Tonik kullanın. Peeling yapın. Bu sayede cildinizi ölü derilerden uzaklaştırırsınız ve bu da sivilce oluşumunu azaltır.

-Yağ tüketmeyin. Aşırı yağlı yiyeceklerden kesinlikle uzak durun. Çünkü bu tarz yiyecekler sivilcelerinizin normalden daha fazla çıkmasına sebep olur. Eğer yağ tüketimini azaltmak istemiyorsanız yağınızı omega 3 omega 6’dan yana kullanın.

-Yağlı süt kullanmayın. Yağlı süt ve süt ürünleri içerdikleri hormondan olayı akneleri aktif hale getirir. Bu sebeple ürünleri yağsız almaya çalışın.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.