Kahve İçmenin Zararları

14.03.2021
342
Kahve İçmenin Zararları

Bir çoğumuz sabah uyandığında gün içinde kendini yorgun hissettiğinde hatta bazen uyumamak için fincan fincan kahve tüketiriz. Bu kahve tüketiminin kısa vadede bir zararı olması sebebiyle kahvenin zararlı olmadığına inanırız. Ancak aşırı kahve tüketimi bir çok ciddi hastalığa zemin hazırlaya bilir.

Öncelikle günlük kahve tüketiminde en fazla 3 yada 4 fincan kahve tüketimi ile yetinin. Çünkü daha fazlası kalp çarpıntılarına ,kan dolaşımını hızlanmasına, Göz tansiyonu, ellerde titremeye ,odaklanma sıkıntılarına neden olabilir.

Kahve İçmenin Zararları

Ne Kadar Kahve Tüketilmeli?

Günlük kahve tüketiminin bir bağımlılık haline geldiği günümüzde özellikle sabah erken saatlerde uykunuzu açmak için içtiğiniz kahvelerde dikkatli olmalısınız. Sabah sert kahveler yerine sütlü yada kremalı  kahveler midenizi rahatlatacaktır. Öte yandan mide yanması ve bulantı gibi rahatsızlıklarla karşılaşabilirsiniz.

Düzenli ve abartısız kahve tüketimi bazı hastalıkları önlediği gibi aşırı ve düzensiz kullanım uykusuzluk,Migren ve Ansetiye gibi hastalıklara neden olabiliyor. Sonuç olarak kahve tüketimi konusunda dikkatli olmalı günde 3 fincandan fazla tüketmemelisiniz.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.