Jawline Çene Dolgusu Operasyonu

15.12.2021
328
Jawline Çene Dolgusu Operasyonu

Çene dolgusu (Jawline) estetiği son yılların modası olmuş durumda. Özellikle birçok ünlü çene dolgusu ile keskin çene hatlarını ortaya koymakta ve çekici görünüm elde etmektedir. Botok uygulamaları ile benzer nitelikte görünüm elde edilebilse de gerekli dolgunluk olmaması durumunda çene bölgesi istenen şekli almamaktadır. Bu nedenle çene dolgusu ile beraber botoks uygulaması da tercih edilebilmektedir.

Jawline Çene Dolgusu Operasyonu Nedir?

Çene dolgusu operasyonu, keskin çene sınırları için yapılan dolgu işlemidir. Bu sayede alt çene çizgileri daha keskin sınırlara ulaşmaktadır. Karşıdan bakıldığında V harfini andırması sebebiyle V Çene görünümü de yine bu operasyon ile ilişkilendirilmektedir. Jawline kelime anlamı olarak çene çizgisi olarak dilimize çevrilmiştir. Operasyonun temel amacı çene hatlarını öne çıkarmak olsa da aynı zamanda yüzü genel olarak farklı bir forma sokmaktır.

Jawline Çene Dolgusu Operasyonu

Çene dolgusu estetiği ile keskin çene hatlarına sahip olunabilir.

Yüz hatları saç çizgisi, göz yanak bölgesi ve alt çene ile major sınırlara sahiptir. Orantı olarak ise çene çizgisi, göz hatları ve kaşlar öne çıkmaktadır. Yüz güzelliğine dikkat eden kişiler ise çene dolgusu estetiği ile çene çizgisini belirgin hale getirebilmektedir. Keskin sınırlı ve konveks çene ucu son yıllarda çekici görülmektedir.

Çene Estetiği Nasıl Yapılır?

Çene estetiği Jawline operasyonu istenen bölgeye enjeksiyon yapılarak gerçekleştirilmektedir. Operasyonda tercih edilen materyal hyalüronik asit veya vücut yağlarıdır. Genellikle hyalüronik asit tercih edilmektedir. Ancak kişisel talep veya doktor tercihine göre vücut yağları da gerekli hale getirilerek çene uygulanabilmektedir. Genellikle karın bölgesi veya basenlerden alınan yağlar bu noktada tercih edilmektedir. Operasyonda lokal anestezik kullanılmaktadır ve takribi 30 dakika içerisinde işlem tamamlanmaktadır.

Jawline Çene Dolgusu Operasyonu

V çene görünümü Jawline estetiği ile elde edilebilmektedir.

Çene Dolgusu Operasyonu Neden Yaptırılmaktadır?

İlerleyen yaşla beraber çene bölgesin oval bir görünüm almaktadır. Bu durum doğuştan sahip olunan vücut hatlarıyla da ilişkilidir. Bazı kişiler estetik yaptırmadan dahi keskin sınırlı çene yapısına sahiptirler. Fakat günümüzde Jawline estetiği ile keskin sınırlı çene hatları kolaylıkla elde edilebilmektedir. 2021 yılında ise çene hatlarının keskinleştirilmesi moda haline gelmiştir. Operasyon ile istenen görünüm 1 yıldan fazla sağlanabilmektedir. Lakin ilerleyen 3 yıllık süreçte V çene görünümünün korunması için operasyon tekrarlanmalıdır.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.