Çeyizde kesinlikle bulunması gereken konut dokumacılığı eserleri

Çeyiz listesi her genç kızın çok evvelce hayallerini doldurmaya başladığı bir alışveriş listesidir. İşte, 2023 yılında bir gelinin çeyizinde kesinlikle olması gereken konut dokumacılığı eserleri…

07.04.2023
270

Çeyizde kesinlikle bulunması gereken konut dokumacılığı eserleri

Çeyiz listesi her genç kızın çok evvelden hayallerini doldurmaya başladığı bir alışveriş listesidir. İşte, 2023 yılında bir gelinin çeyizinde kesinlikle olması gereken mesken dokuması eserleri…

Evlilik ve düğün süreçleri keyifli olduğu kadar hem maddi hem de manevi açıdan yorucu olabiliyor. Bu süreci en verimli halde değerlendirmenin püf noktası ise düzgün bir liste hazırlamaktan ve bu listede yer alan eserleri hakikat yerden almaktan geçiyor. Bilhassa konut dokumacılığı eserleri üzere uzun yıllar kullanıma uygun eserlerde, kaliteden ödün vermemek gerekiyor. Pekala ülkü bir çeyiz setindeki olmazsa olmaz mesken dokumacılığı eserleri neler ve bu eserleri alırken nelere dikkat etmek gerekiyor? Sizin için araştırdık…

  • YATAK ÖRTÜSÜ VE BATTANİYE

Çeyizde kesinlikle bulunması gereken konut dokumacılığı eserleri

Yatak odası dekorasyonunu tamamlayan ve hatta başkalaştıran en değerli ayrıntıların başında yatak örtüsü ve battaniyeler geliyor. Seçilen yatak örtüsü ve battaniyenin şekli, dokusu ve deseni, odanın havasını büyük ölçüde değiştirebiliyor. Kelam konusu çeyiz olunca, çeyiz setlerinde yer alan yatak örtüleri ve battaniyelerde gösteriş biraz daha ön planda tutulabiliyor. Vakitsiz modelleri tercih etmekse uzun müddetli kullanım açısından avantaj sağlıyor. Örneğin; yatak örtüsü seçerken hem vakitsiz hem de şık duran dantel ve güpür ayrıntılı modellere talih verebilirsiniz. Battaniyede ise yumuşak dokusunun yanı sıra sıcak tutmasıyla da bilinen embos battaniyeleri tercih edebilirsiniz.

  • NEVRESİM VE YORGAN

Çeyizde kesinlikle bulunması gereken konut dokumacılığı eserleri

Çeyiz setlerinin olmazsa olmazlarından nevresim ve yorgan seçiminde dikkat edilmesi gereken en kıymetli kriter katiyetle kullanılan gereç olmalı. Zira nevresim ve yorganda kullanılan gereç uyku kalitenizi direkt tesirler. Nevresim grubu seçiminde %100 pamuklu kumaşları, yorgan seçiminde ise içi silikon elyaf olan ve %100 polyester kumaşa sahip yorganları tercih edebilirsiniz.

  • YASTIK KILIFI

Çeyizde kesinlikle bulunması gereken konut dokumacılığı eserleri

Malum, dönem iktisat devri… Çeyiz setinize ekleyeceğiniz farklı renk ve desenlerde 2’li yastık kılıfları sayesinde nevresim gruplarınızı çeşitlendirebilirsiniz. Böylece yalnızca yastık kılıfı değiştirerek bile yatak odanıza farklı bir hava katabilirsiniz.

  • BORNOZ SET

Çeyizde kesinlikle bulunması gereken konut dokumacılığı eserleri

Bornoz seti olmayan bir çeyiz asla düşünülemez. Uzun ömürlü kullanım için bornoz seçerken bornozun yumuşak dokulu ve suyu uygun çeken yapıda olması değerlidir. Desen ve renk seçimlerinde ise birbirini tamamlayan şık modellere öncelik verebilirsiniz. Bilhassa bayan bornozunda güpür ve sürece ayrıntılarının çeyizde çok şık duracağını unutmayın.

  • HAVLU

Çeyizde kesinlikle bulunması gereken konut dokumacılığı eserleri

Çeyiz alışverişi yaparken ekseriyetle unutulan lakin aslında değerli ayrıntılardan biridir havlular… Üstelik yalnızca konut için değil düğüne gelen konuklara ve aile bireylerine ikram olarak da değerlendirilebilirler. Listenizi hazırlarken havluyu birinci sıralara yazmanızı öneririz. Öte yandan tüm dokumacılık eserlerini set olarak almayı da tercih edebilirsiniz. Bu sayede hem bir şeyleri unutma riskini ortadan kaldırabilir hem de tüm eserlerin birbiri ile ahenk içinde olmasını sağlayabilirsiniz.

  • ÖZDİLEK’TEN ORİJİNAL ÇEYİZ KOLEKSİYONU

Çeyizde kesinlikle bulunması gereken konut dokumacılığı eserleri

Sonsuza dek sürecek bir kıssada Özdilek Mesken Dokuması, memnunlukla süslenen hayallere eşlik ediyor. Evlilik hazırlığı içerisinde olan çiftler için sunduğu orijinal çeyiz seti koleksiyonu, yatak odalarında eşsiz bir şıklık sunuyor. Hayatınızın en özel başlangıcı unutulmaz olsun diye her bir ayrıntısının incelikle tasarlandığı Özdilek Konut Dokuması Ruby Çeyiz Seti, yumuşacık pamuklu yapısı ve her mevsim kullanım kolaylığıyla yatak odalarının baş tacı oluyor. Nevresim grubu, yatak örtüsü, battaniye ve iki kişilik bornoz ile havlu gruplarını da kapsayan çeyiz seti 16 kesimden oluşuyor.
Özdilek Ruby Çeyiz Seti artık Özdilek yetkili satış noktalarında ve Özdilekteyim.com’da evlilik hazırlığında olan çiftleri bekliyor!

Satın almak için tıklayın!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.