Anne Adaylarının Dikkat Etmesi Gerekenler

Anne adaylarına yardımcı olacak bir yazı hazırladık ve hamilelik dönemlerinde dikkat etmeleri gerekenleri listeledik.

Rahat kıyafetler satın alın:

Gebelikte kıyafetlerinizin şık ya da lüks değil, rahat ve pratik olması gerekmektedir. Uzun topuklu ayakkabılar ayak sağlığını tehdit ettiği için, hamilelik döneminde ayağa daha fazla yük binerek ayak sağlığı için büyük bir tehdit oluşturmaktadır. O nedenle rahat, güvenilir, ortopedik ve sağlıklı materyaller seçerek giyinin.

Egzersizleri düşük düzeyde tutun ve kendinizi yormayın:

Her hareketinizde hamile olduğunu hatırlayarak hareket edin. Egzersiz yapan bir anne adayıysanız önünüzdeki maratona hazırlanın ve sadece doğumu düşünün. Ağır egzersizlerle hem vücudunuzu hem de bebeğinizi yormayın.

Özel ürünlerle beslenin ve sağlıksız şeyler yemeyin:

Bu madde çok açıktır. Hamilelik döneminde sorumlu olduğunu bir bebeğiniz var. Bu dönemde kötü şeyler yememeniz gerekmektedir. Çünkü sadece kendinizden değil bebeğinizden de sorumlusunuz.

Kilo kontrolü şart:

Hamilelik döneminde kilo kontrolü yapın ki ilerisinde sorun yaşamayın. Kilo kontrolü yapmak hem sizin için hem de bebeğiniz için gereklidir.

Vücudunuza vitamin depolayın:

Gebelik döneminde ihtiyacınız olan şeylerden en önemlisi de belki vitaminlerdir. Karnınızdaki bebek sizin vücudunuzdaki vitaminlerden yararlanmaktadır ve bunlar sayesinde gelişimini sağlamaktadır. O nedenle siz de vitamin takviyesi almalı ve kendi sağlığınıza dikkat etmelisiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.