Shrek kulağı bitkisi nasıl yetiştirilir? Shrek kulağı bitkisi çiçek açar mı?Shrek kulağı bakımı

Asya’da talih getirdiğine inanılan bitkiler ortasında yer alan Shrek kulağı bitkisi görünüşü itibariyle de herkesin dikkatini çekiyor. Efsane sinemalar ortasında yer alan şirin dev Shrek’in kulaklarına benzemesiyle de herkesi şaşırtıyor. Pekala, imajıyla herkesi şaşırtan Shrek kulağı bitkisi nasıl yetiştirilir, shrek kulağı bitkisi çiçek açar mı? Tüm cevaplar haberimizin içeriğinde…

Shrek kulağı bitkisi nasıl yetiştirilir? Shrek kulağı bitkisi çiçek açar mı?Shrek kulağı bakımı

Asya’da baht getirdiğine inanılan bitkiler ortasında yer alan Shrek kulağı bitkisi görünüşü itibariyle de herkesin dikkatini çekiyor. Efsane sinemalar ortasında yer alan sempatik dev Shrek’in kulaklarına benzemesiyle de herkesi şaşırtıyor. Pekala, imgesiyle herkesi şaşırtan Shrek kulağı bitkisi nasıl yetiştirilir, shrek kulağı bitkisi çiçek açar mı? Tüm cevaplar haberimizin içeriğinde…

Crassula Gollum (Shrek) bitkisi yaprakları açık yeşil tonlarında olup içe girintili bir sukulent bitkisi olarak bilinmektedir. Soğuğa karşı güçlü bir bitki olan shrek bitkisi kült olmuş sinemalar ortasında yer alan dev adam Shrek’in kulaklarına benzediği içinde herkesin dikkatini çekiyor. Anavatanı Afrika olan Shrek bitkisi dünyada en çok yetiştirilen bitkiler ortasında yer alıyor. Yaklaşık 30 yahut 40 santimetre yüksekliğe ulaşan bitkilerden biri shrek kulağı nasıl yetiştirilir? İşte ayrıntılar:

SHREK KULAĞI BİTKİSİ NASIL YETİŞTİRİLİR?

Shrek kulağı bitkisi yaklaşık 30 ya da 40 cm yüksekliğine ulaşır. Gövdesi kalın olan imajıyla şaşırtan shrek bitkisi nemli yerleri sever. Çok sulamadan süratlice çürüyebilen shrek kulağı bitkisi geniş saksılarda ekildiğinde ağaç formunu alır.

SHREK KULAĞI BİTKİSİ ÇİÇEK AÇAR MI?

Shrek kulağı bitkisi yaklaşık olarak iki yaşına ulaştıklarında çiçek açmaya başlar. Bitkinin çiçeklerinin rengi çoklukla açık pembe ve açık sarı tonlarında olur.

Shrek kulağı bitkisi nasıl yetiştirilir? Shrek kulağı bitkisi çiçek açar mı?Shrek kulağı bakımı

shrek kulağı bitkisi nasıl yetiştirilir

SHREK KULAĞI BİTKİSİ NE VAKİT SULANMALI?

Çok suyu sevmeyen bitkilerden biri shrek kulağı bitkisidir. Kışın su gereksinimi yok denecek kadar azdır. Hava sıcaklıklarının 14 derecenin altına düştüğü periyotlarda hiç sulanmasalar da rahatlıkla yaşayabilirler. Bu yüzden sularken kesinlikle hava şartlarına nazaran sulama sürecini yapmanız tavsiye edilmektedir. 15 derecenin üzerinde ise öteki tüm sukulentler üzere muhtaçlık epeyce sulanmalıdırlar.

Ayrıca yalnızca toprağın kuru olduğunda sulamanız tavsiye edilir.

Shrek kulağı bitkisi nasıl yetiştirilir? Shrek kulağı bitkisi çiçek açar mı?Shrek kulağı bakımı

shrek kulağı bitkisi nasıl çoğaltılır

SHREK KULAĞI BİTKİSİ NASIL ÇOĞALTILIR?

Shrek kulağı bitkisi gerçek bakıldığı takdirde kök kısımlarından yavrular alarak çoğaltmanız mümkün.

Doğru toprak seçimiyle birlikte kaktüs kısmını ihtimamla bakarsanız hoş sonuçlar elde edebilirsiniz. Hatta çoğalttığınız shrek kulağı bitkisini bir saksıda ekerek sevdiklerinize ikram edebilirsiniz.

İç ve dış yerde yetiştirilebilen bu bitkiyi tıpkı vakitte bahçenizde de ekebilirsiniz.

ETİKETLER: ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.