Parfüm Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

14.03.2021
441
Parfüm Kullanırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Çoğu zaman kullandığımız parfümleri kokusuna bakarak satın alıyoruz.Hemen hemen her köşe başına açılmış olan açık parfümerilerden beğendiğimiz kokuyu tespit edip içinde ki kimyasalları kontrol etmeden direk satın alıyoruz.

Ancak bir çok kozmetik üründe olduğu gibi parfüm kullanımında da dikkatli olmalıyız. Güzel kokunun kalıcı olması için içine hangi kimyasalların ne ölçüde kullanıldığını bilemeyiz elbette ancak doğal ürünleri kullanmaya dikkat edebiliriz. Kalitesiz ve kimyasal yoğunluklu parfümler Çift görme, Burun tıkanıklığı, Hapşırma, Karın ağrısı, Öksürük, Astım krizi, Cilt yanması, Ciltte kızarma gibi hastalıklara neden olabilir.

Özellikle alerjik ciltlerde kalitesiz ve kimyasal yoğunluklu parfümler ciltte lekeler bırakabilir. Cildiniz herhangi bir parfüme bu denli bir reaksiyon gösterdiğinde doktorunuza danışarak yardım istemelisiniz.

Öte yandan parfüm kullanırken ölçüyü iyi tutturmakta büyük ölçüde önemli gün içine parfüm kokusunun üzerinizde ağırlaşmasını ve size yorgunluk hisse vermesine neden olur.Bu nedenle belli noktalara az miktarda parfüm kullanmalısınız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.