Güneş Işınlarının Zararları Nelerdir

19.03.2021
385
Güneş Işınlarının Zararları Nelerdir

Güneş Işınlarının Zararları Nelerdir?

Yaz aylarının yaklaşmasıyla birçoğumuz da güneşten korunma telaşı başladı. Çünkü doğrudan güneş ışığı altında kalmak bazı hastalıklar için oldukça olumsuz bir durum. Bu nedenle yaz gelmeden bazı tedbirleri almakta fayda var. Bu yazımızda güneş ışınlarının zararları ve alabileceğimiz önlemlere değineceğiz.

Öncelikle güneş ışınlarına doğrudan ve uzun süre maruz kalmak cildinize zarar verir. Uzun süre güneş ışınlarına maruz kalmanız halinde cilt kanseri dahil bir çok rahatsızlığa sebep olabilir. Örneğin güneş altında fazla kalmak migren hastalarında şiddetli ataklara sebep olabilir. Aynı zamanda tansiyon yükselmesi, beyin kanaması gibi durumlarda meydana gelebilir. Bu gibi durumlarda başımızı gölgede tutmaya çalışmak şapka kullanmakta fayda var. Ayrıca göz alerjisi olanlar için güneş ışınları baş ağrısı yapabilir. Burada doktor tavsiyeli bir güneş gözlüğü kullanmanızı öneririz.

Ayrıca güneş ışınları ciltte lekelere, erken kırışıklıklara ve çillenmeye neden olur. Böyle bir durumla karşı karşıya kalamamak için bir güneş korucu krem kullanmalısınız.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.