Evinizi Küçük Dokunuşlarla Güzelleştirin

05.04.2021
257
Evinizi Küçük Dokunuşlarla Güzelleştirin

Evinizi Küçük Dokunuşlarla Güzelleştirin

Son yıllarda oldukça yaygın olan atık maddelerden dekoratif ürünler yaratmak teknolojinin ve iletişiminde hızlanması ile iyice yayıldı. Artık yapı mağazalarına tomarla para vererek aldığınız dekoratif eşyaları evde kendi atık malzemenizle kolayca yapabilir. Alternatif bir dekorasyon oluşturabilirsiniz.

Bu yazımızda siz alternatif dekorasyon malzemelerinin örneklerinden bir kaçının yapımını anlatacağız. Örneğin bir cam reçel yada turşu kavanozunu içinde ki bitince bir kenara ayrının .Elinizde birkaç tane biriktiğinde onlarda mükemmel bir  dekorasyon eşyası yapabilirsiniz. Nasıl mı? Bir fosforlu kalem (Kırmızı yeşil yada mor) fark etmez. Bu fosforlu kalemin mürekkebinden sadece birkaç damla kavanozun içine boşaltın ve kapağını kapatarak çalkalayın. Kavanozların hepsine bunu yaptıktan sonra üç kavanozu yan üçgen olacak şekilde yan yana getirip bağlayın. Gece ışıkları kapattığınızda odanızda adeta bir ışık cümbüşü meydana gelecektir.

Mesela bitmiş bir tuvalet kağıdı rulosunu kalemlik haline getirebilirsiniz. Bunun için bir yapıştırıcı ve birkaç renk ip size yetecektir. Rulonun etrafını önce yapıştırıcı ile ıslatın sonra iplerinizi  sarın. Rulonun alt kısmına sertliğe dayanıklı bir karton yapıştırın alın işe kolay ve pratik yapımlı bir kalemlik. Bu ve benzeri bir çok ürünü kendinizde üretebilirsiniz.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.