Webcici.com

Çocukların Büyürken Yapması Gerekenler

31.03.2021
55
Çocukların Büyürken Yapması Gerekenler

– Bazı şeylerin tadını çocukken çıkarmalı ve çocukluğunun getirdiği sorumsuzlukla daha rahat davranmalı ve istediği herşeyi yapmalıdır.

– Çocuğunuzun bir aile albümü bir de kendine özel albümü olmalı. Çocuğunuz fotoğraflara bakarak büyümelidir.

– Dedeyle parka gidebileceği, anneannesinin yemekleri ile büyüyebileceği nefis bir çağdır çocukluk çağı.. Bu doyumu doyasıya yaşamalıdır çocuk..

– Size ait oyuncakları saklayın ki çocuklar bunları da öğrensin. Hem kendi döneminin oyuncaklarına hem de sizin döneminizin oyuncakları öğrenmeli ve her ikisi karşısında mukayese yapmalıdır.

Çocukların Büyürken Yapması Gerekenler

– Ağaç diksin. Çocuğunuz ağacı özenle büyütsün ki bazı güzel şeyler için emek verilmesi gerektiğini anlasın. İlişkilerinde de kök salmayı ve daha sonra meyvelerini yemeyi ağaç dikerek öğretmelisiniz çocuğunuza.. Çocuğunuzu doğadan koparırsanız kendi doğasına yabancılaşır.

– Onu bırakın sıkılsın. Çocuk sıkılmayı öğrenmelidir. Böylece kendini oyalamanın yollarını arayacaktır. Böylece el becerilerine yönelecek ve yeteneklerini keşfedecektir. Siz her sıkıldığında oyun verirseniz kendi başına birşeyler yapmayı kuşkusuz öğrenemeyecektir.

Çocukların Büyürken Yapması Gerekenler

– Evcil hayvanlar hem iyi birer dosttur hem de çocuklara sorumluluk alma bilincini aşılarlar. Çocuklarınız böylece hayvanları sevmeyi öğrenecek ve zamanını paylaşmayı öğrenecektir.

– Çocuğunuzu spora yönlendirin. Spor ile çocuğunuz hem sosyalleşsin hem de kendini disipline etsin.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.