Cildi Korumak İçin 5 Öneri

19.03.2021
489
Cildi Korumak İçin 5 Öneri

Kadınların en büyük korkusu yaşlanmak, kırışıklıkların çıkmasıdır. Eğer bakımlı bir kadınsanız ve cildinize yeterli özeni gösteriyorsanız zaten bunlardan korkmanıza gerek yok. Ancak ne yaparsanız yapın gene de içinizde tereddüt kalıyorsa size söyleyeceğimiz 5 noktaya dikkat ederek içinizi rahatlatabilirsiniz.
Bu noktalarla adeta yaşlanmayı reddedecek, sağlıklı ve kusursuz bir cilde merhaba diyeceksiniz.

-GÜNEŞTEN KORUNMALISINIZ
Zararlı güneş ışınları cildinize oldukça tehlikelidir. Yaşlanmayı hızlandıran sebeplerden birisi güneşin zararlı ışınlarıdır. Bu sebeple dışarıya çıkmadan yarım saat önce cildinize mutlaka güneş koruyucu krem sürün. Eğer takabiliyorsanız bir şapka takmanızda kesinlikle fayda bulunmakta.

-SİGARA İÇMEYİN
Belki çok klişe olacak ancak sigara cildin en büyük düşmanıdır. İçinde bulunan kimyasallar cildinizin normalden daha hızlı yaşlanmasına sebep olmakta. Sigara içen insan sigaranın içindeki 4000 zararlı maddeyi tek nefesle içine çekmektedir. Ayrıca sigara kırışıklıkları hızlı oluşturur ve belli eder.

-İYİ UYUYUN
Uyku cildin dinlenmesi için en önemli etkendir. Gün içinde uykusuz kalmamaya çalışın. Çünkü uyku sırasında cildinizi yenileyen hormonlar salgılanır, hücreleriniz yenilenir. Bu sebeple uykunuzu iyi almaya çalışın.

-DOĞRU BESLENİN
Fazla karbonhidrat almaktan kaçınmalısınız. Meyve ve sebze tüketmeye özen göstermelisiniz. Meyve ve sebzeler cildinize tazelik katmaktadır.Bu sebeple karbonhidrattan uzak durun, meyve ve sebzeye yönelin.

-EGZERSİZ, SPOR YAPIN
Cildinizin genç kalmasının en güçlü sebebi spor ve egzersiz yapmaktır. Kaslarınızın hamlamasına izin vermeyin. En azından sabah uyandığınızda spor yapmanız gerektiğini unutmayın!

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.