Bursa’nın CHP binasında skandal olay! Merve Kaya başörtüsü nedeniyle dövüldü

Geçim külfeti yaşadığı için CHP’li belediyeden yardım isteyen Merve Kaya isimli bir vatandaş, yalnızca başörtüsü nedeniyle CHP’li partililer tarafından hakarete ve fizikî şiddete maruz kaldı. “Senin üzere başörtülüler ve senin üzere zihniyetler yüzünden yeniden seçimi kaybettik defol git buradan” halinde hakarete uğrayan mağdur bayan, 4 kişi hakkında şikayette bulundu..

19.05.2023
108

Geçim sorunu yaşadığı için CHP’li belediyeden yardım isteyen Merve Kaya isimli bir vatandaş, sadece başörtüsü nedeniyle CHP’li partililer tarafından hakarete ve fizikî şiddete maruz kaldı. “Senin üzere başörtülüler ve senin üzere zihniyetler yüzünden tekrar seçimi kaybettik defol git buradan” biçiminde hakarete uğrayan mağdur bayan, 4 kişi hakkında şikayette bulundu..

Türkiye’nin tarihinde en kritik anlardan biri olarak nitelendirilen Türkiye Cumhurbaşkanı ve 28. Devir Milletvekili Genel Seçimlerinin akabinde Bursa’daki CHP ilçe örgütü binasında skandal bir olay yaşandı. Yaklaşık 6 ay evvel eşi ve 3 çocuğu ile birlikte Çankırı’dan gelerek Gemlik’e yerleşen Merve Kaya isimli bir vatandaş, uzun bir mühlet yeni bir hayat kurmak için eşiyle birlikte iş aramaya başladı.

Merve Kaya

Ancak iş bulmakta zorlanan ve geçim ıstırabı yaşayan Kaya, etrafındaki insanların, “Burada CHP’li Belediye var. Seçimler yaklaşıyor. Git seçim çalışmalarına katıl. Yardımcı ol. Seçimlerden sonra da kendine ve eşine iş istersin” şeklindeki teklifleri dinlemeye karar verdi. 

Hiçbir partiye üye kaydı olmayan Kaya, CHP’nin açtığı seçim ofisine giderek burada durumunu anlattı ve fiyatsız bir halde seçim çalışmalarına katıldı. Yaklaşık 20 gün boyunca tüm miting ve seçim çalışmalarına eksiksiz bir formda dayanak olan Kaya, seçimlerin tamamlanmasının ardından 16 Mayıs Salı günü CHP İlçe Binasına gitti.

CHP Gemlik ilçe binası

“BURAYA LAYIK DEĞİLSİN DEYİP KOLUMU SIKTI”

İlçe binasına adım atar atmaz Bayan Kolları Lider Yardımcısı Aysun hanım ile karşılaşan Merve Hanım, yaşadığı skandal olayı şöyle anlattı:

“Aysun hanımı görünce, nasılsınız liderim dedim, O da bana nasıl olayım, senin üzere başörtülü zihniyetler yüzünden tekrar seçimi kaybettik. Buradan derhal gitmeni istiyorum. Burayı terk et dedi. Ben daha ne olduğunu anlamadan, CHP İlçe Lideri Şükrü Aksu geldi. Sen AKP’nin casusuna benziyorsun, ya buradan gidersin ya da ben seni dışarı attırırım, dedi. Büyük bir şok geçirdim. Ben bir vatandaşım beni buradan neden attırıyorsunuz, neden benimle bu türlü konuşuyorsunuz dediğim sırada, yukardan Gemlik Belediyesi Lider Yardımcısı CHP’li Zeynep Akış Serintürk indi. Tartışma sırasında hususa dahil olup bu biçimde burada konuşamazsın. Buradan çıkıp git. Sen CHP’ye değil AK Parti’ye layıksın geldiğin yere git. diyerek benim kolumu sıktı ve çekiştirmeye başladı” 

Bir anda hakaret ve fizikî temasa maruz kalan Merve Hanım, yaka paça ilçe binasından dışarı atıldığını söyleyerek “O sırada panik atak geçirdim. Sakinleşmek istedim, etraftan su istedim. Daha sonra da 155’i arayarak Polis çağırdım. Kaybedilen seçim sonrası beni casus ilan ettiler. Yalnızca başörtüsü takıyorum diye casus ilan edildim. Polisler geldi grup aracına binerek Emniyete gittim ve 4 kişi hakkında şikayette bulundum” sözlerini kullandı.

CHPde başörtü skandalı

“KAYBEDİLEN SEÇİMİN HINCINI BENDEN ÇIKARDILAR”

CHP’nin seçim çalışmalarına eşi ve kendisine iş bulabilmek için katıldığını belirten mağdur bayan, gözyaşları içinde “Eşim ve 3 çocuğumla kirada oturuyoruz. Birikmiş kiralarımız var. Eşim iş aramaya giderken ben de seçim çalışmalarına yardım ettim. Bana seçimlerden sonra eşime iş verileceğini söylediler. Tek gayem konutumuzu geçindirebileceğimiz birer iş bulmaya çalışmaktı. Kaybedilen seçimin hıncını benden çıkardılar” dedi.

Merve Kaya şikayetçi oldu

Yaşadığı haksızlık ve geçim derdi nedeniyle nahoş bir muameleye maruz kalan Kaya, hukuki çaba başlatacağını söyledi.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ:

AK Parti Milletvekili Bahadır Yenişehirlioğlu’ndan vatandaşa çağrı

ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.