Webcici.com

Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

19.03.2021
55
Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Şeker hastalığı son yıllarda özellikle orta yaş üzeri insanlarda fazlaca rastlanan bir hastalık. Bu hastalık hastanın hayatını tamamen etkileyen etmenlere sahip olduğu için şeker hastalığının teşhis edilmesi ve tedavi edilmesi oldukça önemli. Bu ve benzeri hastalıklar için hastanın kendi vücudunu, vücudunun verdiği sinyalleri iyi tanıması gerekir.

Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Şeker hastalığı vücutta şu sinyalleri vererek kendini belli eder, Çok sık idrara çıkma, Çok fazla susama, Bulanık görme, Halsizlik, bitkinlik durumları, Adetten kesilme, Kuru ve kaşıntılı deri, Yaraların kolay kolay iyileşmemesi, Beklenmedik kilo kaybı, Acıkma hissi, Mide bulantısı, Kusma, Nefes kokusu, Sık idrar yolu enfeksiyonu gibi sinyaller verir. Şeker hastalığının farkında olmayan ve bu şikayetlerin çoğuna uygun rahatsızlığı olanların doktora başvurmaları gerekir.

Şeker Hastalığı Belirtileri Nelerdir?

Peki şeker hastaları nelere dikkat etmelidir. Her şeyden önce beslenmeye özellikle dikkat etmelidirler. Mesela gün içinde Sebze ve meyveler: portakal, elma, muz, havuç, ıspanak gibi ayrıca Mandıra ürünleri (süt, krema, yoğurt gibi),Etler (kümes hayvanları, balık, yumurta vs.) son olarak Hububatlar: tahıllar ve ekmek (buğday, pirinç, arpa, yulaf gibi) besinleri mutlaka tüketmelidir. Bunun yanı sıra stres ve sıkıntıdan olabildiğince uzak durmak organların işleyişini kolaylaştırmak için egzersizler yapmak çok önemlidir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.