RTÜK’ten yayın prensiplerini ihlal eden kimi TV kanallarına ceza geldi

RTÜK, aile pahalarını zedeleyici yayın yapan Kızılcık Şerbeti ve Yalı Çapkını’na ceza vermişti. Radyo ve Televizyon Üst Konseyi’nden (RTÜK), yayın prensiplerini ihlal ettiği gerekçesiyle FOX TV, Flash Haber, Halk TV ve Tele1 kanallarına da idari para cezası geldi.

RTÜK’ten yayın prensiplerini ihlal eden kimi TV kanallarına ceza geldi

RTÜK, aile kıymetlerini zedeleyici yayın yapan Kızılcık Şerbeti ve Yalı Çapkını’na ceza vermişti. Radyo ve Televizyon Üst Heyeti’nden (RTÜK), yayın prensiplerini ihlal ettiği gerekçesiyle FOX TV, Flash Haber, Halk TV ve Tele1 kanallarına da idari para cezası geldi.

Radyo ve Televizyon Üst Heyeti, birtakım televizyon kanallarına cezai yaptırım uyguladı. Haftalık olağan toplantısında izleme belgelerini ele alan RTÜK, FOX TV’de Ana Haber Bülteni sunucusunun “yayında basın mensubu kimliğini bir kenara bırakıp adeta bir muhalefet siyasi parti temsilcisi üzere hal takınarak” yayıncılık unsurlarını ihlal etmesi, RTÜK tarafından kanala idari para cezası uygulanmasına sebep oldu.

RTÜK’ten yayın prensiplerini ihlal eden kimi TV kanallarına ceza geldi

RTÜKten birtakım TV kanallarına cezai süreç uygulandı

YAYINCILIK PRENSİPLERİNİ İHLAL ETTİKLERİ TESPİT EDİLDİ

Flash Haber, hakkında yakalama kararı bulunan bir konuğun, “Hükümetin sarsıntı bölgesindeki insanları yalnızlığa terk ettiği ve yıkıntılardan insanları çıkarmayarak enkaz kaldırma çalışmalarına başladığı” formundaki temelsiz tezlerle yayıncılık prensiplerini ihlal ettiği gerekçesiyle idari para cezası verildi. Halk TV ile Tele1’e ise resmi açıklamalara karşın gerçek dışı argümanlarla yayın yaptıkları gerekçesiyle idari para cezası yaptırımı uygulandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK GÖRÜNTÜ;

Aslı Enver’den trafik pozu! Barizleşen karnı dikkatlerden kaçmadı

ETİKETLER: , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.