Ofis şıklığı nasıl oluşturulur? Ofis kombinleri nasıl yapılır? İş bayanları nasıl giyinmeli?

Toplumsal hayatımızda bir anne bir arkadaş ve tahminen de bir evlat kimliğine sahip olduğumuz üzere iş yaşantısında da kimliklerimizi hakikat bir formda yansıtmaya kıymet veriyoruz. Bunu gerçek bir halde yapabilmenin yollarından biri ise etkileyici bir giysi stiline sahip olmaktan geçiyor. Pekala ofis kombinleri nasıl yapılır? İş bayanları nasıl giyinmeli? İşte bu üzere tüm soruların karşılığı haberimizin devamında…

12.04.2023
57
Ofis şıklığı nasıl oluşturulur? Ofis kombinleri nasıl yapılır? İş bayanları nasıl giyinmeli?

Ofis şıklığı nasıl oluşturulur? Ofis kombinleri nasıl yapılır? İş bayanları nasıl giyinmeli?

Sosyal hayatımızda bir anne bir arkadaş ve tahminen de bir evlat kimliğine sahip olduğumuz üzere iş yaşantısında da kimliklerimizi yanlışsız bir halde yansıtmaya kıymet veriyoruz. Bunu gerçek bir biçimde yapabilmenin yollarından biri ise etkileyici bir giysi üslubuna sahip olmaktan geçiyor. Pekala ofis kombinleri nasıl yapılır? İş bayanları nasıl giyinmeli? İşte bu üzere tüm soruların cevabı haberimizin devamında…

“Yarın ne yemek yapsam?”, “Evin nelere muhtaçlığı var?” üzere sorular çoklukla gün sonu koltuğumuza uzandığımızda en çok düşündüğümüz şeylerin başında geliyor. Bilhassa “Yarın işe giderken ne giyeceğim?” sorusu cevaplanması en sıkıntı sorulardan birine dönüşebiliyor. Kendimizi uygun bir halde tabir etmemiz gereken iş ortamımızda kıyafetlerin de tesirli bir bağlantı aracı olduğunu göz önüne alırsak hem şık hem de konforlu kesimleri bir ortaya getirmek kimi vakit saatlerimizi alabiliyor. Sizleri bu zahmetten kurtaracak birbirinden şık 4 kombinle karşınızdayız. Gelin, ofis şıklığını yakalamanın en kolay yollarına birlikte göz atalım.

OFİS ŞIKLIĞINA UYGUN 4 FARKLI KOMBİN ÖNERİSİ

 • SİYAH VE BEYAZIN MÜKEMMEL UYUMU

Moda dünyasının ayrılmaz ikilisi siyah ve beyaz renkleri her üslup, her yaş ve her beden yapısında güzel görünmenin anahtarı olarak karşımıza çıkıyor. Ofis şıklığı yakalamak istiyorsanız birinci olarak her bayanın gardırobunda olması gereken Quzu markasına ilişkin siyah renkli bol paça siyah pantolonu satın alarak işe başlayabilirsiniz. Akabinde yeniden klasik kesimlerden biri olan Twist markasına ilişkin beyaz gömlek ile farklılık oluşturmak için H&M markasının siyah renkli büstiyerini bir ortaya getirebilrisiniz. Gömleğin üzerine giyeceğiniz bu büstiyer hem biçim hem de şık olmanızı sağlayacak. Son periyotlarda büyük ilgi gören Hotiç markasının siyah kalın topuklu ayakkabıları ve Derimod markasının gold ayrıntılı siyah çantasıyla kombinin ana çizgilerini oluşturabilirsiniz. Bu kombinde saçlarınızı sıkı bir at kuyruğu olarak kullanabilir ya da dalgalı bir form vererek İpekyol markasının kristal taş işlemeli saten tacını tercih edebilirsiniz. Son dokunuşta ise Pelin Aksesuarın kristal taşlı küpeleri ve Parigi markasının yıldız halindeki bilekliğini kullanabilirsiniz.

Ofis şıklığı nasıl oluşturulur? Ofis kombinleri nasıl yapılır? İş bayanları nasıl giyinmeli?

Ofis kombin önerileri
 • QUZU BOL PAÇA SİYAH KUMAŞ PANTOLON 22Y71011-001: 379,99 TL
 • TWİST SIRT DEKOLTELİ POPLİN GÖMLEK Fw 22/23: 359,70 TL
 • H&M KISA BÜSTİYER ÜST 1131299002: 889,99 TL
 • HOTİÇ SİYAH KALIN TOPUKLU AYAKKABI 01AYH251580A100: 734,25 TL
 • DERİMOD SİYAH OMUZ ÇANTASI 22WBD270218: 849.99 TL
 • İPEKYOL KRİSTAL TAŞLI SATEN TAÇ IS1230023001001: 499,00 TL
 • PARİGİ YILDIZ AYRINTILI BİLEKLİK PRGJHUI109-01: 260,00 TL
 • PELİN AKSESUAR KRİSTAL TAŞLI KÜPE 5A164: 139,99 TL

 • ENERJİK DOKUNUŞLARIN VAZGEÇİLMEZİ: TURUNCU

Ofis şıklığı denildiğinde aklınıza rahatlık ve dinamik bir stil geliyorsa bu kombin tam size nazaran demektir! Bunun için Zara markasına ilişkin turuncu renkli pantolon ve ceket ekibine kesinlikle talih vermelisiniz. Kemerli smokin yaka blazer ceketin içerisine ise Bershka markasına ilişkin fitilli beyaz kolsuz t-shirt’ü tercih edebilirsiniz. Dilerseniz nesilli ceketinizi bağlayabilir dilerseniz de önü açık bir formda kullanabilirsiniz. Bol paça pantolonun altına topuklu ayakkabı giymek yerine rahatlığa vurgu yapmak isterseniz Nike markasına ilişkin beyaz spor ayakkabıları kullanabilirsiniz. Turuncunun ön planda olduğu bu kombinde Stradıvarıus markasının çapraz askılı turuncu çantası epeyce âlâ bir seçim olacaktır. Aksesuarda ise Koton markasına ilişkin çoklu zincir kolye ve Takı Dükkanı markasına ilişkin halka küpeleri tercih etmenizi tavsiye ederiz.

Ofis şıklığı nasıl oluşturulur? Ofis kombinleri nasıl yapılır? İş bayanları nasıl giyinmeli?

Ofis kombin önerileri
 • ZARA KEMERLİ SMOKİN YAKA BLAZER 2551/187: 1.599,00 TL
 • ZARA YÜKSEK BEL DÖKÜMLÜ PANTOLON: 699,95 TL
 • NİKE COURT VİSİON SPOR AYAKKABI: 1999,00 TL
 • BERSHKA FİTİLLİ KOLSUZ T-SHİRT 8077/987/251: 129,95 TL
 • STRADIVARIUS KUMAŞ ÇAPRAZ ASKILI ÇANTA: 299,95 TL
 • KOTON KATLI ZİNCİR KOLYE 3SAK70058AA038: 119,99 TL
 • TAKI DÜKKANI 21MM HALKA KÜPE: 89,90 TL

 • SADE VE DURU

Ofis şıklığının olmazsa olmazlarından biri de elbette ceket elbiseler! Her beden yapısına ahenk sağlayabilen ceket elbiseler tek modülle şık olma fırsatını sunuyor. H&M markasının krem rengindeki ipek karışımlı blazer elbisesini satın alarak işe başlayabilirsiniz. Krem renginin devamlılığını sağlamak için Nine West markasına ilişkin Lopes isimli krem rengi topuklu ayakkabıyla elbisenizin şıklığına vurgu yapabilirsiniz. Çanta olarak ise Housebags markasının krem rengi ve gold ayrıntılı tüvit çantasını kullanabilirsiniz. Bu kombinde Beauty Pıllow markasına ilişkin ipek tokasıyla saçlarınızı topuz formunda tercih edebilirsiniz. Son dokunuşta ise İlvi markasının Sliven isimli küpeleriyle Gucci Premiere parfümle enfes bir kombin oluşturabilirsiniz.

Ofis şıklığı nasıl oluşturulur? Ofis kombinleri nasıl yapılır? İş bayanları nasıl giyinmeli?

Ofis kombin önerileri

H&M İPEK KARIŞIMLI BLAZER ELBİSE 1122593001: 2.299,00 TL
NİNE WEST LOPES 2PR KREM RENGİ TOPUKLU AYAKKABI: 749,25 TL
HOUSEBAGS KREM RENGİ TÜVİT ÇANTA: 229,99 TL
BEAUTY PILLOW %100 İPEK SAÇ TOKASI: 159,20 TL
İLVİ SLİVEN ALTIN RENK KÜPE: 424,15 TL
GUCCİ PREMİERE EDP 75 ML PARFÜM: 3.249,00 TL

 • SEVİMLİ BİR TARZ

Ve geldik son kombinimize! Bahar aylarının da tesiriyle hem canlı renklerin ön plana çıktığı hem de sempatik bir görünüm oluşturmak isterseniz anahtar kelimemiz ‘pembe’ olacak. Bunun için Açelya Okçu imzalı pembe küçük şort etek ile Zara markasının pembe ile beyazı harmanladığı saten gömleğini bir ortaya getirebilirsiniz. Ofis içerisinde rahat yürümek için Elle markasının fuşya renkli Loafer ayakkabısını bu kombinde rahatlıkla tercih edebilirsiniz. Çanta konusunda ise Parigi markasının açık pembe renkli omuz çantasını kullanabilirsiniz. Welch markasının çelik küpeleri ve Guess markasının kalpli kolyesiyle görünümünüzü tamamlayabilirsiniz.

Ofis şıklığı nasıl oluşturulur? Ofis kombinleri nasıl yapılır? İş bayanları nasıl giyinmeli?

Ofis kombin önerileri
 • AÇELYA OKÇU PEMBE ŞORT ETEK 415417325: 399,99 TL
 • ZARA SATEN GÖRÜNÜMLÜ OVERSIZE GÖMLEK 2562/162: 599,95 TL
 • ELLE FUŞYA RENKLİ DERİ LOAFER AYAKKABI YERALES-65: 1.249,90 TL
 • PARİGİ AÇIK PEMBE OMUZ ÇANTASI PR178H0KEJ11: 390,99 TL
 • WELCH ÇELİK KÜPE KP-A2780: 189,00 TL
 • GUESS KALPLİ KOLYE JGUJUBN01433JWYGTU: 544,00 TL
ETİKETLER: , , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.