Makyaj Temizlemenin Kolay Yolları

11.01.2021
172
Makyaj Temizlemenin Kolay Yolları

Gün içinde sık sık tazelediğimiz haliyle tenimizin bir parçası haline gelin makyaj boyaları maalesef sadece su ve sabun ile yıkayarak yüzümüzden çıkmıyor. Yüzümüzde kalan makyaj kalıntıları sivilce oluşumundan siyah nokta oluşumuna birçok cilt sorununa neden oluyor.

Öncelikle nasıl bir temizlik yapmamamız gerektiğinden başlayalım. Cildimiz ve gözlerimizi asla ıslak mendil gibi alkollü ürünlerle temizlemeyin bu yöntem tam bir temizlik sağlamadığı gibi cildinizi yıpratarak zarar verir. İkinci gözler için uygun olmayan malzemeleri göz temizliğinde kesinlikle kullanmayın ve son olarak el sabunu ve benzeri sabunlarla cildinizi yıkamayın bu yöntem ile sabah uyandığınızda gözaltınızı simsiyah bulabilirsiniz. Bu ürünler cildinizi kurutur.

Makyaj Temizlemenin Kolay Yolları

Makyaj nasıl temizlenir?

Şimdi gelelim nasıl temizlememiz gerektiğine bir vücut ya da el kremini pamuk üzerine bir damla alarak göz üzerimize hafif hafif masaj yaparak uygulayalım bu makyajınızın çok büyük bir çoğunluğunun gitmesine neden olacaktır. Daha sonra ise hemen her yerde bulabileceğiniz bebek şampuanı ile yüzünüzü köpürterek yıkamanız bu sayede cildiniz kalayca temizlenecektir. Ve gözenekleriniz açılacaktır.

ETİKETLER: , , ,
YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.