Webcici.com

Kulaklık Kullanırken Dikkat Edin

14.03.2021
54
Kulaklık Kullanırken Dikkat Edin

Son yıllarda özellikle gençlerin kulaklık olmadan yürüyemediği, uyumadığı hatta yemek yerken bile kulaklıklarını çıkarmadıklarını görüyoruz. Bir çoğumuz telefon görüşmeleri, müzik, dizi film gibi sesleri dinlemek için kulaklığı gün boyu kulağımızdan çıkarmıyoruz. Uzmanlar kulaklık kullanımının dikkat edilmediği taktirde ciddi işitme kayıplarına ve Kulak Burun Boğaz hastalıklarına neden olacağı uyarısında bulunuyor.

Kulaklık Kullanırken Dikkat Edin

Uzmanların verdiği bilgiye göre yüksek seste müzik dinlemek ve kalitesiz kulaklıkla müzik dinlemek oldukça zararlı aynı zamanda kulaklıkla uyumak ve uyku boyunca aynı oranda yüksek sese maruz kalmak ciddi nörolojik hastalıklara sebep olabiliyor. Kulaklıkla yüksek seste müzik dinlendiğinde, kulağımız sesin şiddetinin haricinde basınca da maruz kalıyor ve bu çınlama ve iştme kayıplarına neden oluyor.Bunun yanı sıra uykunuzu iyi almamanıza ve gün içinde dikkat kaybı yaşamanıza sebep oluyor.

Peki bunun çözümü nedir? Teknoloji çağında ve özellikle böyle kolaylıklar sağlayan bir cihazı kullanmayın demiyoruz elbette sadece kullanırken daha dikkatli olun ve uyarılara kulak verin diyoruz. Mesela kulaklıkla uyumayın, son ses müzik dinlemeyin .Kulaklığı sürekli kulağınızda tutmayın en fazla yarım saate bir kulağınızdan çıkarın.

 

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.