Bitter Çikolatanın Yararları

13.01.2021
192
Bitter Çikolatanın Yararları

Kadınların neredeyse tamamının vazgeçilmezi olan çikolatanın farklı farklı çeşitleri bulunmakta. Sütlüsü, beyaz çikolatalısı… Ancak hiç şüphesiz ki çikolatalar arasında en yararlı olanı bitter çikolatadır. Bitter çikolatanın yararları adeta uzmanlar tarafından da kabul edilmiştir.
Kim ağız sulandırıcı, tatlandırıcı çikolataya hayır der ? Ancak size tavsiyemiz, çikolatanızı bitter yemeniz

Bitter çikolata son araştırmalara göre besin değerleriyle insan vücuduna bir çok yarar sağlıyor. Bu yararlardan birisi kalp sağlığı

Bitter Çikolatanın Yararları

Yararları:

-Bitter çikolatanın içerisinde flavanoller denilen antioksidan, flavonoidler içerir. Bu madde diğer tüm ürünlere göre en fazla bitter çikolatanın içinde barınır.
-Bitter çikolatanın kan basıncını ve kolesterolü düzenlediği yapılan çalışmalarla kanıtlanmıştır. Düzenli şekilde bitter çikolata yerseniz, kan basıncınız düzenlenecek, kolesterolünüz azalacaktır.
-Aslında bu madde yalnızca bitter çikolata için değil bütün çikolatalar için geçerlidir. Çikolatanın mutluluk hormonu sağladığı tüm dünya tarafından kabul görülmüştür. Ancak en fazla mutluluk hormonu sağlayan çikolata gene bitter çikolatadır.
-Bunların yanı sıra bitter çikolatada cilde iyi gelen bileşenler de mevcut. Çikolatanın içinde bulunan flavonoller ve antioksidan aynı zamanda cildi nemlendirir, dolaşımı düzenler. Ve en önemli özelliklerinden birisi ciltteki pürüzleri giderir.

YAZAR BİLGİSİ
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.